Нардеп Осадчук сумнівається у легітимності в.о. директора ДБР (документ) - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

03 июнь 2020, Среда, 09:43

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Нардеп Осадчук сумнівається у легітимності в.о. директора ДБР (документ)

27 марта 2020г.

Ситуація в Державному бюро розслідувань майже драматична, цей орган втрачає свою легітимність, -  вважає перший заступник голови Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Андрій Осадчук.

Про це він заявив Цензор.НЕТ, передає Резонанс 27 березня.

На думку нардепа, ухвалення закону про перезапуск Держбюро розслідувань було компромісним рішенням різних парламентських фракцій, спрямованим на те, щоб вирішити два ключові завдання. Перше - звільнити з посади директора Романа Трубу, який втратив довіру у всіх політичних сил.

ДБР: ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ

Друге - врятувати справи Майдану, оскільки на той момент прокуратура втратила повноваження з проведення слідства і кримінальні провадження треба було передавати в ДБР.

Закон передбачав процедуру перезапуску через чіткі терміни і чіткий порядок формування конкурсної комісії з обрання директора. "Зараз всі терміни для формування такої комісії минули. Верховна Рада не виконала свого обов'язку делегувати трьох представників до складу цієї комісії. Існує тільки рішення Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності про визначення таких кандидатів, але потрібно ще відповідне рішення парламенту в цілому", - пояснює народний обранець від "Голосу".

ВІД СЬОГОДНІ ЗАКОННІСТЬ ФОРМУВАННЯ КОНКУРСНОЇ КОМІСІЇ ЩОДО ОБРАННЯ ДИРЕКТОРА ДБР ПІД ПИТАННЯМ, — ДЕПУТАТ МАМКА

Цензор.НЕТ писав, що питання про те, кого делегувати до складу комісії обговорювалося на засіданні комітету зі скандалом. В результаті комітет затвердив двох народних депутатів від "Слуги народу" і одного вченого, кандидатуру якого також запропонувала ця фракція. До березня поточного року обов'язки директора бюро виконувала Ірина Венедіктова, а після того, як вона стала Генпрокурором, нового указу президента про призначення на цю посаду не було.

"Зараз, як відомо нам з інформації, розміщеної на сайті бюро, тимчасово виконуючим обов'язки директора є один із заступників - Олександр Соколов. Він призначений всупереч закону, тому що законом про ДБР чітко передбачено, що виконувати обов'язки повинен перший заступник. Але ми ж пам'ятаємо ще один зашквар з ДБР, коли на цю посаду був призначений адвокат Бабіков", - зазначив Осадчук.

Оскільки президентом була затверджена нова штатна структура ДБР, на всі керівні посади проводиться новий конкурс. Але навколо самого конкурсу теж виникла скандальна ситуація після того, як в ЗМІ з'явилися дані начебто всі посади заздалегідь поділені. У Бюро цю інформацію заперечили.

РЕЗУЛЬТАТИ «ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ» ДБР

Згідно із заявою Конкурсної комісії №2, розміщеною на сайті відомства, особистий прийом документів завершено, але ще обробляються ті, які приходять поштою. Наступного тижня заплановано засідання цієї комісії, яка визначить терміни проведення кваліфікаційного іспиту.

- Призначення мене, як в.о. директора ДБР, відбулося з урахуванням вимог Законів України «Про Державне бюро розслідувань» та «Про відпустки» та було цілком обґрунтоване, - заявив очільник ДБР. Коментуючи заяву першого заступника голови Комітету з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради України про підстави свого призначення Олександр Соколов зауважив, що "усі зацікавлені у діяльності ДБР громадяни, мають право звернутися до нас для одержання офіційної інформації та позиції правоохоронного органу з будь-якого питання, яке відноситься до його компетенції".

У відомства зазначили, що з 17 березня 2020 року, у зв’язку із призначенням в.о. директора ДБР Ірини Венедіктової Генеральним прокурором України, виконувачем обов’язків директора Бюро став Олександр Соколов.

Тим часом до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов Ростислава Поповича до Державного бюро розслідувань та в.о. директора ДБР Олександра Соколова. Позивач просить суд заборонити заступнику директора Бюро Соколову виконувати обов’язки керівника та визнати відсутність у нього таких повноважень.

Наразі вирішується питання про відкриття провадження в адміністративній справі, - інформує Резонанс із посиланням на пресслужбу ОАСК.