» Нардеп Розенблат роздав на хабарі суддям та прокурорам понад 50 тисяч доларів

04 жовтень 2022, Вівторок, 02:51

Нардеп Розенблат роздав на хабарі суддям та прокурорам понад 50 тисяч доларів

30 Червня 2017г.
Розенблат

Народний депутат Борислав Розенблат витратив понад півсотні тисяч доларів на підкуп суддів та прокурорів у рідній для себе Житомирській області. Про це пише видання "Четвертая власть".

У цій справі фігурують 9 суддів Житомирського окружного адміністративного суду, а саме Нагірняк М., Токарєва М., Романченко Є., Котік Т., Охрімчук І., Моніч Б., Шуляк Л., Попова О. та Шимонович Р..

Також, як зазначає джерело видання в НАБУ, в "бурштиновій справі" замішані 3 суддів Житомирського апеляційного адміністративного суду: Кузьменко Л., Іваненко Т. і Франовська К.. Окрім цього, у записах слідства є 10 представників Житомирської обласної прокуратури , зокрема прокурор Житомирської області Війтович Л. та його заступник Гребенюк Р.

До справи можуть бути причетні такі працівники обласної прокуратури: Шевчук М., Кулик М., Вихристюк О., Глазунов С., Горохов С., Толочко Є., Зіновчук Р., Сіренький С. Але цих осіб опрацьовують.

"Позов про анулювання спецдозволу на користування надрами підписала заступник обласного прокурора Роксолана Гребенюк. Дав вказівку на це сам прокурор Житомирської області Любомир Війтович, – йдеться у записах детективів НАБУ. – Суддя Євген Романченко виніс рішення і скасував спецдозвіл в першій інстанції".

Тому слідство має підстави вважати, що суддя отримав частину грошей, які Борислав Розенблат взяв у підставного агента НАБУ. Також слідчі зараз встановлюють, чи прокурор, яка подавала позов, діяла в змові з цим нардепом.

Резонанс звернувся до вище згаданого судді Житомирського апеляційного адміністративного суду та водночас заступника голови Ради суддів України Богдана Моніча, з проханням прокоментувати цю інформацію. Пан Моніч, який сьогодні перебуває у відрядженні у відповідь Резонансу зазначив, що "інформацію про "фігурування" себе і колег у якихось схемах дізнався від Вас". Надати детальний коментар щодо скандальної ситуації суддя пообіцяв після отримання письмого запиту, утім, із 3 липня він йде у відпустку.

Як повідомляв Резонанс, 19 червня НАБУ і САП затримали 3 помічників народних депутатів, охоронця і двох представників громадської організації за підозрою в отриманні 300 тисяч доларів хабара для передачі нардепам Розенблату та Полякову. Генпрокурор вніс подання до парламенту про позбавлення недоторканості та притягнення до кримінальної відповідальності вказаних нардепів.