14 червень 2024, П'ятниця, 13:23

Нардеп Софія Федина може визнати свою вину!

5 Лютого 2020г.
630 360 1574859183 512

Слідчий Державного бюро розслідувань 03.02.20 р. за дорученням Генерального прокурора направив за адресою реєстрації, місцем фактичного проживання та за місцем роботи народної депутатки України Софії Федини повістку, підписану Генеральним прокурором, про її виклик на 06.02.20 р. для вручення письмового повідомлення про підозру - інформує сайт ДБР.

1. Чому С. Федина може не з’явитись у визначений правоохоронцями день – 6 лютого 2020 року?

- Особа має отримати повістку про виклик не пізніше ніж за три дні до дня, коли вона зобов’язана прибути за викликом (ч. 8 ст. 135 Кримінального процесуального кодексу України), тобто для підготовки їй має бути надано повноцінних три дні.

Гіпотетично С. Федина могла отримати повістку у той же день (03 лютого), але навіть при таких обставинах право на «три дні» порушено, й виклик її на 6 лютого уважається таким, що не відповідає вимогам закону.

Як показує практика, краще такі питання вирішувати за згодою, або діяти із відповідним запасом днів.

2. Чому С. Федина може формально визнати свою вину й просити слідство передати її обвинувальний акт до суду?

- Очевидно, що за відомих обставин це провадження інших перспектив, окрім як його закриття, немає. У такому з політичним відтінком розслідуванні, коли ще й відсутня загроза арешту, публічні особи в якості підозрюваних й обвинувачених почувають себе як риба у воді:

а/ чим частіше допити, процесуальні дії, тим більше картинок на ТВ й повідомлень про них в інших ЗМІ;

б/ відкритий судовий розгляд дає додаткові можливості для піару, на який постійно очікують ще й однопартійці та група адвокатів;

в/ чим довше тривають досудовове слідство та судовий розгляд, тим більша можливість привернути увагу міжнародних правозахисних та інших організацій (у даному випадку, в напрямі боротьби з політичними опонентами – діючою владою).

Василь Вовк
Василь Вовк Екс-начальник Головного слідчого управління СБУ, військове звання - генерал-майор, заслужений юрист України