03 грудень 2023, Неділя, 20:26

Нардеп заявив, що серед експортерів зерна знаходяться ті, хто хоче вивезти його в “чорну”

9 Вересня 2022г.


КИЇВ. 9 вересня. Резонанс. Попри війну та ускладнення експорту зерна, знаходяться ділки, які намагаються вивезти його без сплати податків. А податки від експорту – це зброя для армії. Про це заявив глава фінансового комітету, нардеп Данило Гетманцев, передає Резонанс.

Цитата

"В умовах російської агресії держава зробила фактично неможливе, організувавши морські коридори для вивезення зерна за кордон. Чому? Тому що зерно на експорт – це податки, а отже зброя для армії та валютна виручка, а отже стабільність гривні. В сукупності – це наша Перемога! Водночас, в країні знаходяться ті, хто, попри війну, намагаються, як у старі довоєнні часи вивезти зерно в "чорну" без сплати податків та без повернення валютної виручки. Підтримую позицію Президента щодо неприпустимості таких злочинних проявів", – написав нардеп у своєму Телеграм-каналі.

Він попередив експортерів зерна щодо можливості вивезення виключно білої продукції, що має слід, в тому числі, податковий, і про невідворотність покарання за спроби експорту в "чорну".

"Вітаю зусилля правоохоронців, податкової та митної служби, що розробили швидкий та дієвий механізм упередження злочинів. До праці задля Перемоги!" - додав нардеп.

Доповнення

Україна, ООН, Туреччина та росія підписали 22 липня угоду (Україна і рф окремо), спрямовану на забезпечення безпечного проходу суден, що заходять та виходять із трьох українських чорноморських портів ("Одеса", "Чорноморськ", "Південний"), які були заблоковані рф після вторгнення москви 24 лютого.

Україна та росія є великими експортерами зерна, і блокада портів затримала в країні десятки мільйонів тонн зернових. Перше судно з зерном у межах угоди вийшло з порту Одеси 1 серпня. Перше судно під завантаження вперше з 24 лютого зайшло в порт на Одещині 6 серпня. Тож, коридор запрацював в обидва боки.