Верховна Рада України підтримала депутатський запит до президента Володимира Зеленського про посмертне присвоєння звання «Герой України» журналістці Вікторії Рощиній. Запит ініціювала група з 26 народних депутатів, а за його направлення проголосували 246 парламентаріїв.
Про це розповідає Резонанс
Розслідування смерті Вікторії Рощиної
29 квітня міжнародний проєкт Viktoriia Project оприлюднив розслідування, яке стосується обставин загибелі Рощиної. Журналістка, яка співпрацювала з численними медіа, зокрема з Радіо Свобода, згідно з даними експертизи, загинула за обставин, що свідчать про численні сліди катування та розтину.
«Тіло, яке, за даними експертизи, належить Рощиній, має численні сліди катувань та сліди розтину».
Слідча група, що проводить розслідування, підтвердила, що тіло було привезено в Україну з ознаками розтину, який проводили на території росії. Додатково стало відомо, що деякі внутрішні органи, зокрема головний мозок і частина трахеї, були відсутніми.
Доля Вікторії Рощиної
Представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Петро Яценко, в жовтні 2024 року підтвердив, що Вікторія Рощина, яка зникла під час поїздки на окуповані території, загинула в російському полоні. Вона була затримана росіянами вперше у березні 2022 року в Бердянську, коли працювала над репортажами про життя на окупованих територіях. Після затримання її відпустили, але зобов’язали записати відеозвернення без претензій до російських військових.
Рощина повернулася на підконтрольну Україні територію, проте в липні 2023 року знову вирушила на окуповані території. Востаннє вона виходила на зв’язок з рідними 3 серпня 2023 року, коли її батько повідомив, що українська Служба безпеки підтвердила затримання доньки російськими військами.
Вікторія Рощина була відома своєю роботою у медіа, зокрема як авторка репортажів для Радіо Свобода, та співпрацювала з такими виданнями, як «Українська правда», hromadske, «UA:Перший» і «Цензор.нет».