06 грудень 2023, Середа, 13:15

Нардепу М’ялику повідомили про підозру в ухиленні від сплати податків на 97 млн грн

25 Березня 2021г.
изображение 2021 03 25 105953

За дорученням Генерального прокурора прокурори повідомили про підозру народному депутатові України в умисному ухиленні від сплати податків, вчиненому особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах (ч. 3  ст. 212 КК України). 

Про це повідомляє Резонанс 25 березня із посиланням на прес-центр Офісу Генерального прокурора. За даними ЗМІ, йдеться про народного депутата України з групи "За майбутнє" Віктора М'ялика.

За даними слідства, протягом 2015-2020 років він здійснював підприємницьку діяльність – систематичний продаж нерухомості в багатоквартирних житлових будинках у  с. Петропавлівська Борщагівка та с. Софіївська Борщагівка на Київщині без реєстрації фізичною особою – підприємцем чи юридичною особою. Доходи ж від реалізації квартир та нежитлових приміщень декларував, як доходи фізичної особи від продажу власного майна, а не від підприємницької діяльності, із застосуванням ставки податку в розмірі 5% замість 18%.

Як написала у соцмережі Facebook Генпрокурор Ірина Венедіктова, "після завершення зведення будинків, він зареєстрував на себе право власності на 1221 об’єкт нерухомого майна в них. Протягом 2015-2020 років уповноважена ним через довіреність особа продавала нерухомість та передала йому понад 360 млн грн доходу від цих операцій".

За даними експертизи, попередньо такі дії підозрюваного призвели до ненадходження до Держбюджету податку на доходи фізичних осіб та податку на додану вартість на загальну суму понад 97 млн грн.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора, досудове розслідування - Головне слідче управління Державного бюро розслідувань, оперативний супровід - Головне оперативне управління ДБР.

ЯКЕ «МАЙБУТНЄ» ПЛАНУЄ ДЛЯ КОРСУНЯ ВІТАЛІЙ СТОРОЖУК?

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram