27 березень 2024, Середа, 02:04

Наступного року в Україні створять реєстр засуджених і ув’язнених

10 Грудня 2020г.
изображение 2020 12 10 130318

Оцінити ефективність покарання без позбавлення волі Центр пробації зможе, коли буде загальна база засуджених і ув'язнених, у якій буде видно, скільки людей вчинили злочин повторно.

Про це в програмі "Официальный разговор" на телеканалі "Дом" розповів директор державної установи "Центр пробації" Олег Янчук, передає Резонанс 10 грудня.

Зі своїм потенційним клієнтом Центр пробації починає працювати до того, як суд винесе вирок. Готується досудова доповідь, у якій даються оцінки і результати досліджень, чому людина скоїла злочин, і наскільки ймовірно її виправлення без покарання у вигляді позбавлення волі. Суд приймає її до розгляду як додаткову інформацію.

"86% наших клієнтів – це особи, засуджені до позбавлення волі на певний строк, але звільнені від покарання з випробувальним терміном. І якщо людина порушує правила, суд просто скасовує рішення про випробувальний термін", – повідомив Олег Янчук.

Такі заходи можуть бути застосовані до тих, хто вчинив злочин, санкція за який передбачає до 5 років ув'язнення. Тяжкі злочини караються позбавленням волі.

"З усіх людей, які проходять пробацію, а за рік це близько 105-110 тисяч осіб, тільки 1-1,5% роблять повторні злочини. У світі досліджують уже після закінчення пробації, але в нас поки таких цифр немає", – підкреслив директор центру.

Однак із початку наступного року Мін'юст запускає Єдиний державний реєстр засуджених та ув'язнених, у якому будуть зібрані електронні справи і тих, хто проходив пробацію. Тоді, за словами Янчука, буде можливість відстежувати людей, які були на пробації та успішно закінчили, але знову потрапили в систему виконання покарань. "За нашими розрахунками – умовно 20-30%, я вважаю, що це дуже добре", – додав керівник Центру пробації.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram