» Найтриваліший тимчасовець нової влади

13 серпень 2022, Субота, 23:45

Найтриваліший тимчасовець нової влади

22 Березня 2017г.
0
6A4975D4-67CD-4533-BF71-544C5951B94C_w1023_r1_s

Мирослава Коваль, для Резонансу

2014 році після Революції гідності державний орган, який розпоряджається усіма надрами від імені народу України очолив львів'янин Дмитро Кащук. Тоді міністром екології був свободівець Андрій Мохник. За інформацією ЗМІ, Кащука було призначено за протекцією тодішнього віце-спікера парламенту Руслана Кошулинського. Однак, на посаді голови Державної служби геології та надр Дмитро Кащук довго не затримався. Скандал із проведенням підставних аукціонів, де перемагали наперед визначені переможцями фірми постамайданне суспільство та політикум Кащуку не простили, тож на передодні нового 2015 року надра залишилися без керманича.

Також, не простили скандал із продажем з підставного аукціону газових родовищ офшорним компаніям, які пов’язують із колишнім міністром, а тепер громадянином Ізраїлю Едуардом Ставицьким, першому заступнику голови Держгеонадр Максиму Карпіну. До речі, теж львів’янин.

Однак команда, яка прийшла у 2014 році розпоряджатися підземними багатствами країни нікуди не поділася. Наступні два роки, показали, що обличчя голови служби не так вже й важливе, адже керівник роками може мати статус тимчасового.

23 січня 2015 року КМУ за відсутності і першого заступника, і заступника керівника Держгеонадр всупереч законній процедурі, без погодження з профільним міністром призначають тимчасового виконувача обв'язків голови Держгеонадр - директора департаменту документального забезпечення -  молодого хлопця Миколу Бояркіна.

В уряді такий вимушений крок пояснюють необхідністю виплати зарплати працівникам Держгеонадра, після чого мали призначити когось з відповідною освітою чи хоча б досвідом. Адже на кону відповідальність за розпорядження підземними багатствами українців із орієнтовною вартістю 10 000 000 000 000 (десять трильйонів) доларів США.

Гідних геологів в Україні достатньо, щоб керувати такою відповідальною галуззю країни з сировинною економікою, бо відносно донедавна українська школа геології вважалася однієї з кращих на континенті.

Проте, професіоналізм і відповідальність це не про наших політиків. В статусі тимчасово виконувача обов'язків голови Держгеонадра Микола Бояркін переживає вже другого міністра і другого прем’єр-міністра, залишаючись незмінним протягом більше як двох років керівником центрального органу виконавчої влади зі “статусом т.в.о”.

Та і на кого ж полишати таку відповідальну місію, коли довкола “одні корупціонери”? Ось і змушений Микола терпіти цей тягар, хоча б до того часу, поки мама зробить ремонт в новій квартирі вартістю понад 7 мільйонів гривень. До речі, квартира куплена за “позичені” кошти, бо до влаштування сина на таку відповідальну посаду мати чиновника сама шукала роботу бухгалтера на сайтах вакансій за 700$ місяць.

А тим часом із заздрісною регулярністю в приміщенні Держгеонадра вилучаються документи то ГПУ, то СБУ, то НАБУ. Як не в справах про незаконне збагачення, то щодо зловживаннь при передачі в користування тисячами гектарів українського бурштину, газу, урану, міді.

На останній обшук слідчі з ГПУ зайшли в приміщення Держгеонадра в п'ятницю ввечері, а вийшли лише в суботу зранку. У якій справі і що саме вилучали на цей раз поки не відомо.

Принагідно зазначимо, що відразу після свого призначення перше, що зробив Микола Бояркін - це зайнявся блокуванням роботи Громадської ради, яка була утворена 23 січня 2015, у день отримання ним тимчасової посади.

Незаконність наказів та бездіяльність Бояркіна, які перешкоджали роботі Громадської ради встановлена рішеннями судів.

Поліцією Києва навіть розслідується кримінальне провадження за ознаками перешкоджання Бояркіним законній діяльності громадських організацій за статтею 170 Кримінального кодексу України. Однак, з таким підходом до розслідування вказана стаття Кримінального кодексу ще довго залишатиметься мертвою.

20150822_130559-1

Та можливо не дарма Бояркін так боїться контролю громадськості?! І якби громадський контроль за розпоряджанням надрами був, то й не було б ні розслідувань незаконного збагачення, ні обшуків СБУ та ГПУ.

Хочеться вірити, що здоровий глузд врешті переможе, і цей уряд не допустить щоб тимчасовий керівник Держгеонадра у такому ж статусі дочекався третього прем’єра...