30 травень 2023, Вівторок, 12:04

Потреба у створенні Спеціалізованого антикорупційного суду стає ще більш нагальною

1 Серпня 2016г.

Сьогодні Апеляційний суд міста Києва змінив запобіжний захід для підозрюваних у розтраті державного майна заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" С. Переломи та заступника директора ПАТ "ОПЗ" М. Щурикова з утримання під вартою із заставою 205 млн. грн. на домашній арешт.

Рішення суду апеляційної інстанції не підлягає оскарженню, тому має бути і буде обов’язково виконане. Але наголошую, що умови домашнього арешту створюють можливість для підозрюваних знищити чи приховати докази, впливати на свідків та підлеглих працівників та не дають стовідсоткової гарантії від втечі – так як це вчинив колись один сумнозвісний ректор та й не лише він.

У разі виявлення спроби підозрюваних покинути територію України Державна прикордонна служба, СБ України та митні підрозділи ДФС мають невідкладно повідомити про таку спробу прокурорів САП та детективів НАБ України та затримати їх на кордоні.

Прокурори-процесуальні керівники САП роблять усе, щоб довести кримінальне провадження про розтрату майна державного Одеського припортового заводу до судового розгляду і вироку. Але зараз важливо, щоб підозрювані не втекли з країни та постали перед судом.

Прокурорська практика і десятирічний досвід неодноразово доводили, що численні запевнення та клятви підозрюваних не стають їм на заваді для наступної втечі, тому сподіваюсь, що це кримінальне провадження стане винятком і нам не прийдеться в майбутньому повторно звертатись до суду з відповідним клопотанням через причину...відсутності підозрюваних.

З кожним днем потреба у створенні Спеціалізованого антикорупційного суду стає ще більш нагальною. Суд, який:

- формуватимуть судді без корупційного минулого;

- обиратиме для підозрюваних запобіжні заходи, співвідносні до заподіяної державі шкоди;

- вчасно ухвалюватиме рішення в межах встановленого законом строку;

- дозволить поряд із антикорупційним слідством та обвинуваченням створити завершену модель подолання корупції у державі.

Такий закон Верховна Рада України має невідкладно розробити та затвердити вже на наступній пленарній сесії.

ДАЛІ БУДЕ...

Назар Холодницький Назар Холодницький, заступник Генерального прокурора України - керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури