10 червень 2023, Субота, 03:16

Назар Холодницький про корупційні схеми, фіктивні угоди та «Рокитнянський комбінат хлібопродуктів»

28 Липня 2016г.

У своїй роботі Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та НАБ України розкривають корупційні схеми різного ступеню складності. Є заплутані, такі як схема Онищенка, а водночас є й прості, які натомість вражають своєю зухвалістю. Але завершення для їх фігурантів завжди буде однакове – кримінальна відповідальність.

Так, цього тижня було затримано ще двох топ-менеджерів, які прийняли свідоме рішення обікрасти Україну.

Один з них – колишній в.о. голови правління ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ), а другий – голова правління ПАТ «Рокитнянський комбінат хлібопродуктів».

Виконувач обов’язків голови ПАТ «ДПЗКУ», який раніше був співробітником одного з підприємств «СПП-Груп», згодом очолив вищевказане державне підприємство. Перебуваючи на цій посаді, в інтересах одного з підприємств «СПП Груп», а саме «СПП-Агро» (до складу якого входить ПАТ «Рокитнянський комбінат хлібопродуктів»), він уклав договір про постачання від цього хлібокомбінату до ПАТ «ДПЗКУ» понад 16 тис. тон кукурудзи загальною вартістю близько 50 млн. грн.

Але договір був фіктивним. Він укладався лише для того, щоб від державного підприємства до приватного пройшла передплата у розмірі 100% суми. Інші умови ніхто не збирався виконувати, оскільки на момент його підписання хлібокомбінат повинен був надати довідку, що має у своїй власності ці 16 тис. тон кукурудзи. Цієї кукурудзи у підприємства не було.

Незабаром ПАТ «Рокитнянський комбінат хлібопродуктів» отримало цю 100% передплату державних коштів. Надалі приватний хлібокомбінат витратив ці гроші на погашення боргів по кредитам інших підприємств групи «СПП-Агро».

Ось така проста й зухвала схема.

Зараз триває суд, де позиція прокурорів САП принципова, а саме – обрання для тепер уже підозрюваних запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

ДАЛІ БУДЕ…

11209484_973215009369891_385578818731130129_n

Назар Холодницький, заступник Генерального прокурора України - керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури