» Наживалися на дитячому харчуванні: через схему на 5 млн грн влаштували обшуки у міськраді Харкова

27 травень 2022, П'ятниця, 00:30

Наживалися на дитячому харчуванні: через схему на 5 млн грн влаштували обшуки у міськраді Харкова

12 Липня 2021г.


КИЇВ. 12 липня. Резонанс. У Харківській міській раді правоохоронці провели понад 30 обшуків у справі про привласнення 5 млн грн бюджетних коштів, які призначалися на дитяче харчування. Про це повідомляє Резонанс з посиланням на Харківську обласну прокуратуру.

Цитата:

“За процесуального керівництва обласної прокуратури розслідується кримінальне провадження за фактом привласнення бюджетних коштів посадовими особами Харківської міської ради, комунальних організацій та приватних підприємств (ч. 3 ст. 191 КК України)”, - йдеться у повідомленні.

Деталі

Зазначається, що директор комунальної організації, яка спеціалізується на постачанні харчові продукти в дошкільні навчальні заклади, створив злочинну схему, до якої залучив посадовців Харківської міської ради та приватних підприємств.

Встановлено, що упродовж 2018-2020 років у дошкільні заклади, розташовані в різних районах Харкова постачались молоко, сир, масло за завищеними цінами.

Зокрема, сума незаконно привласнених бюджетних коштів склала понад 5 млн гривень

Відомо, що управління освіти різних адміністрацій районів проводили аукціони щодо постачання харчові продукти в дошкільні заклади.

Після чого, директор комунальної організації сприяв тому, щоб переможцями аукціонів визначались саме потрібні йому підприємства, а надалі з ними укладались договори на постачання продуктів. В результаті обшуків правоохоронцями вилучені бухгалтерські документи та інші докази протиправної діяльності.

Вирішується питання щодо повідомлення про підозру.

Доповнення

Кіберфахівці Служби безпеки України викрили масштабну оборудку з привласнення коштів громадян через несанкціонований доступ до онлайн-банкінгу.