» НАЗК провело антикорупційну експертизу законопроєкту, який дозволить забирати справи з НАБУ

19 серпень 2022, П'ятниця, 01:42

НАЗК провело антикорупційну експертизу законопроєкту, який дозволить забирати справи з НАБУ

17 Березня 2021г.
изображение_2021-03-17_151745

Норми законопроєкту № 4392, який може дозволити Генеральному прокурору забирати з Національного антикорупційного бюро кримінальні провадження та передавати їх до СБУ, обмежують повноваження НАБУ та порушують гарантії його незалежності.

Про це повідомляє Національне агентство з питань запобігання корупції, передає Резонанс 17 березня із посиланням Укрінформ.

"Законопроєкт пропонує надати Генеральному прокурору право доручати досудове розслідування кримінального правопорушення, яке віднесене до підслідності Національного антикорупційного бюро України, до слідчих органів Служби безпеки України. Таке доручення має бути погоджено з керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Ця зміна суттєво звужує зміст та обсяг наявних повноважень НАБУ, а також порушує правові гарантії його незалежності", - йдеться у повідомленні.

Також у НАЗК стверджують, що законопроєкт "Про внесення змін до законодавства України про адміністративні правопорушення, кримінального законодавства та кримінального процесуального законодавства щодо діяльності Служби безпеки України та розвідувальних органів" пропонує наділити Генпрокурора широкими дискреційними повноваженнями. Генеральний прокурор зможе на власний розсуд змінювати підслідність та надавати доручення слідчим органам СБУ здійснювати досудове розслідування злочинів, віднесених до підслідності інших органів.

"Чинним законом критерії віднесення кримінального правопорушення до тих, які становлять загрозу державній безпеці, не визначені. Це створює передумови для ухвалення необ’єктивних та упереджених рішень та виведення розслідування з підслідності НАБУ для передачі слідчим органам СБУ", - зауважують в агентстві.

НАЗК повідомило про результати експертизи комітетам Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності та з питань антикорупційної політики. Також НАЗК надало рекомендації для обов’язкового доопрацювання законопроєкту.

Законопроєкт № 4392 був зареєстрований групою депутатів 17 листопада 2020 року. Серед ініціаторів законопроєкту - депутати від фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко та Давид Арахамія.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram