» НАЗК затвердило наказ, що дозволить ефективніше реагувати на неподання чиновниками е-декларацій

31 октябрь 2020, Суббота, 21:31

НАЗК затвердило наказ, що дозволить ефективніше реагувати на неподання чиновниками е-декларацій

24 июня 2020г.
nazk-750x375

Міністерство юстиції України зареєструвало наказ НАЗК, який дозволить НАЗК ефективніше реагувати на факти неподання е-декларацій.

Про це повідомляє Резонанс 24 червня із посиланням на НАЗК.

Документ вносить необхідні поправки до Порядку перевірки факту подання декларацій, які були передбачені останніми змінами до Закону України «Про запобігання корупції», ухваленими в кінці 2019 року. Наказ набрав чинності 19 червня.

Зокрема, змінами передбачено наступне:

Останнім днем роботи чиновника визначається фактична дата, коли він виконував свої повноваження. Раніше останнім днем роботи вважалася дата видачі працівнику трудової книжки в зв’язку з припиненням повноважень.

Установи мають 5 робочих днів для того, аби перевірити, чи подав чиновник, що припиняє свої повноваження, декларацію. Цю перевірку вони мають почати на 20 робочий день після того, як працівник йде з посади. У попередній редакції було два різних строки, які залежали від підстав звільнення – з ініціативи роботодавця чи працівника.

Установа, яка надсилає до НАЗК повідомлення щодо неподання або несвоєчасного подання декларації чиновника, який більше не працює в органі влади, має вказати в такому документі дату припинення повноважень цього працівника. До такого повідомлення додаються копії документів, що підтверджують дату припинення діяльності працівником. Раніше такі заходи не вимагалися.

Нагадуємо, що такі повідомлення треба надсилати окремо стосовно кожного чиновника за встановленою формою.

До того ж, вони надсилаються лише поштою на адресу: м. Київ, бульвар Дружби Народів, 28, 01103.

Додатково надсилати повідомлення електронними засобами не потрібно.