» НАЗК знайшло порушення у деклараціях трьох суддів

01 липень 2022, П'ятниця, 14:56

НАЗК знайшло порушення у деклараціях трьох суддів

27 Березня 2019г.
suddia_586

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду 7 протоколів про адміністративні правопорушення, складених стосовно 5-ти посадовців за недотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції». Із них троє - це судді, у тому числі, один - у відставці. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на сайт НАЗК. Відповідальність за ці правопорушення передбачена частиною першою статті 172-6 КУпАП.

Зокрема, до суду направлено протокол стосовно Вячеслава Зеленіна, який перед звільненням з посади судді Київського апеляційного господарського суду несвоєчасно без поважних причин подав декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Як нагадує Резонанс, торік у грудні Вища рада правосуддя звільнити його з посади судді Київського апеляційного господарського суду у зв’язку з поданням заяви про відставку. 

 

До суду направлено протокол і про адміністративне правопорушення стосовно судді Західного апеляційного господарського суду Олега Матущака, який несвоєчасно без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік.

Як нагадує Резонанс, торік 28 вересня указом Президента України цього суддю Львівського апеляційного господарського суду було переведено на роботу до Західного апеляційного господарського суду.

У березні 2018 року суддя Олег Матущак скаржився до ВРП на втручання в його діяльність.

Також до суду направлено два протоколи стосовно судді Рівненського окружного адміністративного суду Андрія Сала, який несвоєчасно без поважних причин подав щорічні декларації за 2016 та 2017 роки.

За даними ЗМІ, суддя Сало не пройшов співбесіду на спільному засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Міжнародної ради громадських експертів, відтак вибув із конкурсу на посаду судді Вищого антикорупційного суду України. "Обґрунтовані сумніви щодо доброчесності судді", як зазначили міжнародні експерти, викликали, зокрема, питання майна його батьків та незадеклароване користування автомобілем "BMW X 5".