22 вересень 2023, П'ятниця, 10:59

Не минуло й двох діб з часу візиту Гроссі: Запорізьку АЕС знову відключили від мережі – МАГАТЕ

3 Вересня 2022г.


КИЇВ. 3 вересня. Резонанс. Українська Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) знову втратила підключення до останньої основної зовнішньої лінії електропередачі, але об'єкт продовжує подавати електроенергію в мережу через резервну лінію. Про це повідомили в Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ), передає Резонанс.

Деталі

Менш ніж через 48 годин після того, як у четвер генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі встановив присутність Місії підтримки та допомоги МАГАТЕ в Запоріжжі (ІСАМЗ) на об’єкті на півдні України, українські керівники повідомили експертам Агентства, що четвертий діючий 750 кіловольт ЗАЕС (кВ) була несправна лінія електропередачі. 

Однак експерти МАГАТЕ, які зараз присутні на найбільшій в Європі атомній електростанції, розташованій посеред зони бойових дій, також дізналися, що резервна лінія 330/750 кВ, яка з’єднує об’єкт із сусідньою теплоелектростанцією, постачає електроенергію, яку генерує ЗАЕС, на зовнішню мережу. Ця ж резервна лінія може також забезпечити резервне живлення ЗАЕС у разі потреби.

Крім того, керівництво станції повідомило команду МАГАТЕ, що один із двох діючих блоків ЗАЕС сьогодні вдень був відключений через обмеження мережі. Той самий блок 5 також був відключений 1 вересня – у день прибуття генерального директора Гроссі на об’єкт – через внутрішню електричну несправність, але наступного дня його знову підключили.

Один реактор все ще працює та виробляє електроенергію як для охолодження, так і для виконання інших важливих функцій безпеки на місці, а також для домогосподарств, заводів та інших через мережу. ЗАЕС утримується російськими військами з початку березня, але її український персонал продовжує експлуатувати станцію.

У МАГАТЕ також нагадали, що на початку наступного тижня Генеральний директор оприлюднить звіт про ситуацію з безпекою, безпекою та гарантіями в Україні, включаючи результати його місії на ЗАЕС.

Доповнення

1 вересня на захоплену окупантами Запорізьку АЕС прибула місія МАГАТЕ.

За даними Енергоатому, станом на 18:00 1 вересня генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі, що очолив місію, залишив Запорізьку АЕС. Разом з ним зі станції поїхали більшість членів делегації і залишились 5 представників місії МАГАТЕ.

Гроссі заявив, що завершив свій перший візит на Запорізьку АЕС і додав, що МАГАТЕ зберігатиме там постійну присутність.