21 вересень 2023, Четвер, 11:11

Нелюдські умови та молитви на стінах: поліція показала катівню окупантів у Вовчанську

29 Вересня 2022г.


КИЇВ. 29 вересня. Резонанс. У деокупованому Вовчанську Харківської області виявили чергову катівню, яку російські окупанти облаштували на території одного з підприємств. Про це повідомила Національна поліція України, інформує Резонанс.

Цитата

"Встановлено, що на території одного з підприємств росіяни влаштували в’язницю та катівню для місцевих мешканців, які не підтримували окупантів та відмовлялися з ними співпрацювати. Як розповідають свідки, в одній камері приблизно на 12 квадратних метрів військові рф утримували від 20 до 40 людей", – ідеться у повідомленні.

Деталі

У приміщенні виявили інструменти для катувань, зашморги, хомути тощо. Окупанти нещадно били незаконно ув’язнених, катували електричним струмом, виривали нігті та ламали пальці. На стінах катівні із нелюдськими умовами утримання зафіксовано дати перебування людей. Ба більше – хтось із в’язнів викарбував в одній із камер молитву.

Правоохоронці працюють із місцевим населенням, яке перебувало в окупації, та встановлюють потерпілих, яких окупанти незаконно утримували в приміщенні катівні-в’язниці.

Відкрито кримінальне провадження за ст. 438 (Порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.

Доповнення 

ЗМІ отримали кадри з підвалу військкомату в селищі Шевченкове Куп'янського району, де російські війська катували людей.