24 липень 2024, Середа, 18:33

«немає правової проблеми» у наданні Україні 50 млрд доларів за рахунок прибутків від активів Росії

17 Червня 2024г.


Міністр фінансів США Джанет Єллен заявила, що «немає правової проблеми» у наданні Україні позики на близько 50 мільярдів доларів за рахунок прибутків від заморожених російських активів.

«Тут немає жодної правової проблеми. «Група семи» надасть Україні кредит у розмірі 50 мільярдів доларів, який з часом буде погашений з цих надходжень. І я б сказала, що лідери G7 вже дали зрозуміти, що вони не розморозять ці активи, поки Росія не заплатить за шкоду, яку вона завдала Україні. І ми дійсно перебуваємо у вольовій боротьбі з Путіним. Я думаю, що Путін вважає, що наша коаліція розвалиться, якщо ми не продовжимо надавати Україні ресурси, необхідні для ведення цієї війни та підтримки економіки. І це спосіб показати, що ми маємо здатність і волю робити це», – сказала вона в розмові з журналістами АВС News.

Єллен відкинула звинувачення російського президента Володимира Путіна в тому, що використання доходів від російських активів на користь України є крадіжкою.

«В жодному сенсі ці не є крадіжкою. Російські активи залишаються в цій установі. Вони були знерухомлені. Строк російських інвестицій вже сплив. . Отже, російські кошти є у вигляді готівки, але вони приносять дохід установі, на яку Росія не має жодних претензій», – пояснила міністр.

«Група семи» 13 червня погодилась надати Україні позики на близько 50 мільярдів доларів до кінця року, використовуючи надприбутки від російських суверенних активів, аби повернути їх.

Раніше видання Financial Times повідомило, що Сполучені Штати готові виділити Україні кредит на суму 50 мільярдів доларів, забезпеченням для якого будуть заморожені в країнах Заходу російські активи.