» Немовля за 60 тисяч доларів: в Україні викрили схему продажу дітей під виглядом сурогатного материнства

26 травень 2022, Четвер, 23:51

Немовля за 60 тисяч доларів: в Україні викрили схему продажу дітей під виглядом сурогатного материнства

27 Липня 2021г.


КИЇВ. 27 липня. Резонанс. В Україні діяла злочинна група, у складі якої був керівник медичного центру. Українських немовлят продавали закордон під виглядом сурогатного матерінсва. Про це Резонанс повідомили в СБУ

Деталі

Спецслужба повідомила, що ділки налагодили схему «постачання» іноземцям немовлят начебто у межах програми сурогатного материнства.
Вони допомагали замовникам з-за кордону оформити фіктивний шлюб з громадянками України. Згодом «свої» медики офіційно засвідчували «безпліддя» дружини. А це ‒ підстава для офіційного застосування допоміжних репродуктивних технологій. Далі зловмисники шукали кандидатку на сурогатне материнство. Як тільки жінка народжувала дитину, фіктивний шлюб розривали. Таким чіном іноземець отримував право на вивезення дитини за кордон.

Дитина з повним пакетом підроблених офіційних документів обходилася замовникові у 60 тис. доларів.

Додамо

У Києві в 2018 році один з центрів репродуктивної медицини надав громадянці України підроблені документи про те, що у неї встановлено діагноз «безпліддя». Насправді, на той момент жінка була вагітною, а в січні 2019 року народила вже третю дитину.

Перебуваючи у фіктивному шлюбі з громадянином Китаю, жінка взяла участь у програмі сурогатного материнства на підставі підроблених документів. Послуги із штучного запліднення надавались тим же медичним закладом, що і видав підроблені документи про її безпліддя.

Після народження та проведення реєстрації дитини, народженої сурогатною матір’ю, громадянин Китаю отримав право вивезти новонароджену дитину за кордон.

Наразі одному з керівників центру репродуктивної медицини повідомлено про підозру за фактом службового підроблення.
Також спецслужба встановила, що у 2019 році лікар вказаного центру репродуктивної медицини неналежно виконував свої професійні обов’язки та проводив запліднення жінок попри медичні показання. Через це настала смерть двох новонароджених дівчат.

Наразі співробітникам центра погрожує штраф та обмеження або позбавлення волі до трьох років.

Нагадаємо

У Києві жінка не змогла стати супогатнаю матір‘ю у центрі репродуктивної медицини, тому обманним шляхом продала власну дитину

Додамо, що це далеко не поодинокі випадки, коли під прикриттям сурогатного материнства відбувається продаж українських дітей іноземцям. Резонанс писав про викриту прокуратурою мережу, яка займалася продажем дітей.  В Україні сурогатне маринство дозволене, але практично не врегульоване. Ще 2020 року було створено робочу групу з удосконалення законодаства, яке регулює сурогатне материнство.  Та результати роботи групи наразі невідомі.