» Нескоромному оголосили підозру: докази СБУ щодо організації вбивства

05 лютий 2023, Неділя, 13:46

Нескоромному оголосили підозру: докази СБУ щодо організації вбивства

28 Січня 2021г.
630_360_1596105416-303

Служба безпеки України оприлюднила аудіозаписи, які підтверджують причетність експершого заступника голови СБУ Дмитра Нескоромного до організації замовного вбивства начальника Головного Управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова.

Про це повідомляє СБУ, передає Резонанс 28 січня із посиланням на Укрінформ.

"Колишньому першому заступнику голови Служби безпеки Дмитру Нескоромному оголошено про підозру у вчиненні злочину – організації готування вбивства начальника Головного Управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова. Зокрема, йдеться про ч. 1 статті 14, ч. 2 статті 28 та статтю 348 Кримінального кодексу України. Вживаються заходи щодо розшуку Д.А. Нескоромного з метою допиту, як підозрюваного, та вручення клопотання про обрання запобіжного заходу", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Головне слідче управління Служби безпеки України, котре здійснює досудове розслідування цього злочину під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора, встановило, що Нескоромний спільно зі співробітником Антитерористичного центру при СБУ Юрієм Расюком вирішили позбавити життя начальника ГУВБ СБУ Андрія Наумова.

СБУ оприлюднило докази, які це підтверджують, – відео- та фотоматеріали, аудіозаписи розмов Расюка та Нескоромного та інших осіб, під час яких, зокрема, обговорюється організація вбивства, виконавці та інші деталі.

Служба безпеки також оприлюднила запис зустрічі Нескоромного та Расюка.

За версією слідства, основним мотивом злочину став той факт, що Наумов був перешкодою для повернення Нескоромного на високу посаду в керівництві Служби, а також виступав проти призначення окремих членів екскоманди Нескоромного в СБУ.

"Фігуранти справи розробили детальний план посягання на життя А.Наумова. Задля його виконання співробітник АТЦ Ю.Расюк упродовж жовтня 2020 – січня 2021 року підшукав виконавців злочину, забезпечив їх фінансування, організував стеження за А.Наумовим. Це також підтверджено матеріалами справи та відповідними аудіо записами", - повідомили в СБУ.

Водночас у спецслужбі уточнили, що попри вжиті фігурантами заходи конспірації, співробітники СБУ задокументували їхню протиправну діяльність та запобігли вчиненню замовного вбивства.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram