Прокуратура кваліфікувала переслідування голови Меджлісу окупантами як порушення законів та звичаїв ведення війни - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

04 июнь 2020, Четверг, 05:24

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Прокуратура кваліфікувала переслідування голови Меджлісу окупантами як порушення законів та звичаїв ведення війни

24 марта 2020г.

Держава-окупант через підконтрольні «правоохоронні органи» на півострові продовжує реалізовувати політику переслідування проукраїнських учасників мітингу, що відбувся 26 лютого 2014 року під будівлею ВР АР Крим. РФ знову намагається ретроспективно застосувати своє кримінальне законодавство на окупованій території України за, ніби то, організацію масових заворушень біля парламенту АР Крим 26 лютого 2014 року, цього разу вже головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим.

За вказаним фактом прокуратурою АР Крим внесено відомості до ЄРДР за ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв ведення війни). Про це пише Резонанс 24 березня із посиланням на прокуратуру АРК.

- Окупаційні «правоохоронці», порушуючи вимоги статті 70 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, намагаються переслідувати осіб за події, які відбувались до початку окупації шляхом порушення «кримінальних справ» за надуманими фактами, - акцентували у прокуратурі Криму.

ПРОКУРАТУРА АРК ПОВІДОМИЛА ПРО ПІДОЗРУ 10 ОКУПАЦІЙНИМ «СУДДЯМ» ЗА ПЕРЕСЛІДУВАННЯ ОДНОГО З КЕРІВНИКІВ МЕДЖЛІСУ

23 березня слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу проти Рефата Чубарова. Йому закидають організацію масових заворушень, що супроводжувалися насильством (ч.1 ст. 212 КК РФ). А Меджліс називають "екстремістською організацією".

Псевдоправові дії слідкому Рефат-ага вважає спробою залякування напередодні 3 травня - дати проведення міжнародної мирної ненасильницької акції "Світ проти насильства і окупації. Марш гідності".

- Це "сигнал" всім, хто в будь-якій формі протистояв, протистоїть і буде протистояти російській агресії і боротися за відновлення територіальної цілісності України, включно з Кримом", - написав він у соцмережі.

За даними Резонансу, після завершення карантину Рефат Чубаров має намір особисто звернутися до українських правоохоронців із заявою про вчинення кримінального правопорушення з боку представників окупаційної влади.

УКРАЇНСЬКІ ПРАВООХОРОНЦІ РОЗПОЧАЛИ СЛІДСТВО ЗА ФАКТОМ МАСОВИХ ОБШУКІВ ФСБ У КРИМУ