» Незаконний дрифт авто на Софійській площі: “Софія Київська” не давала погодження на зйомки

11 серпень 2022, Четвер, 23:16

Незаконний дрифт авто на Софійській площі: “Софія Київська” не давала погодження на зйомки

10 Серпня 2021г.

КИЇВ. 10 серпня. Резонанс. Керівництво Національного заповідника “Софія Київська” не надавало жодних погоджень на зйомки на Софійській площі у столиці дрифту автомобілів, а також не отримувало запитів на проведення заходів. Про це йдеться у заяві заповідника, передає Резонанс.

Цитата:

“Жодних погоджень керівництво Національного заповідника “Софія Київська” не надавала!.. Відповідний запит від організаторів зйомок дрифту до Національного заповідника не надходив”, - йдеться у заяві.

Деталі

У заповіднику зазначили, що наразі в столиці діє порядок організації та проведення недержавних масових заходів релігійного, культурно-просвітницького, спортивного, видовищного та іншого характеру в Києві. Відповідно до нього, дозвіл на проведення заходу на Софійській площі надається виключно в разі погодження із Національним заповідником “Софія Київська”.

Як заявив у своєму Facebook екснардеп Ігор Луценко, "київська влада оштрафувала Єлизавету Олашко, керівника зйомок, на 1700 грн, це все, що могли зробити в рамках закону". Зараз рахують збитки, щоб писати заяву про кримінальне правопорушення.

Що було раніше

10 серпня зранку у Києві на Софійській площі відбулися незаконні рекламні зйомки, де автомобілі дрифтували на великій швидкості посеред пішохідної зони.

Реакція на такі дії послідувала з боку Київської міської державної адміністрації та поліції Києва. У поліції за фактом події на Софійській площі розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України. І КМДА, і поліція Києва заявили, що не давали ані дозволу, ані погодження.