Незаконний вивіз медичних масок до Румунії: Рахівський районний суд призначив винному 10 діб арешту - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

30 апрель 2020, Четверг, 20:11

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Незаконний вивіз медичних масок до Румунії: Рахівський районний суд призначив винному 10 діб арешту

23 марта 2020г.

Рахівський районний суд Закарпатської області визнав винуватим громадянина Б., мешканця міста Рахів, у справі про адміністративне правопорушення за вчинення злісної непокори законному розпорядженню чи вимогам працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним своїх службових обов’язків пов’язаних з охороною державного кордону та перетині державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України. Про це пише Резонанс 23 березня з посиланням на Судову владу України.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення громадянин Б. 18 березня 2020 року, прикордонним нарядом «Прикордонний патруль» від відділення інспекторів прикордонної служби «Ділове» відділу прикордонної служби «Ділове» на березі річки Тиса на відстані близько 10 метрів від лінії державного кордону на напрямку 318 прикордонного знаку (територія Діловецької сільської ради Рахівського району Закарпатської області) був виявлений та в подальшому затриманий громадянин України після перетинання державного кордону України, з України до суміжної країни Румунії та в зворотному напрямку поза пунктом пропуску через державний кордон України з метою переміщення медичних масок, чим порушив вимоги статтей 9, 12 Закону України «Про державний кордон Украйни» від 4 листопада 1991 року. Під час затримання громадянин Б. здійснив злісну непокору законній вимозі військовослужбовця Державної прикордонної служби під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних з охоронною державного кордону, а саме на законну неодноразову вимогу зупинитись даний громадянин вдався до втечі також було здійснено один попереджувальний постріл в гору з АК-74, чим порушив пункт 10 постанови Кабінету Міністрів України №1147 від 27 липня 1998 року, за що передбачена відповідальність за частиною першою статті 185-10 та частиною першою статті 204-1 КУпАП.

Б. вину свою визнав, розкаявся у вчиненому та пояснив, що перетнув державний кордон з України в Румунію та в зворотному напрямку, з метою контрабанди медичних масок за грошову винагороду.

Беручи до уваги, що адміністративне правопорушення вчинене в умовах світової пандемії коронавірусу COVID-19, в той час, коли державний кордон України потребує посиленого захисту в зв′язку з пандемією, коли в Україні дефіцит медичних масок в аптечних мережах, суд 19 березня 2020 року визнав винуватим громадянина Б. за частиною першою статті 185-10 КУпАП та частиною першою статті 204-1 КУпАП та на підставі статті 36 КУпАП призначив покарання в межах санкції частини першої статті204-1 КУпАП у виді 10 (десяти) діб адміністративного арешту. Поряд з цим, конфіскував у дохід держави гідрокостюм чорного кольору, який був вилучений у громадянина Б.

Постанова суду не набрала законної сили.