» Незаконно засуджений кримчанин Абдулаєв майже 40 днів безпідставно перебуває у ШІЗО

29 березень 2023, Середа, 03:53

Незаконно засуджений кримчанин Абдулаєв майже 40 днів безпідставно перебуває у ШІЗО

1 Грудня 2021г.


КИЇВ. 1 грудня. Резонанс. Незаконно засуджений країною-агресором РФ громадянин України Теймур Абдуллаєв майже 40 днів безпідставно перебуває у штрафному ізоляторі, що негативно впливає на стан його здоров’я. Про це у своєму Telegram повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передає Резонанс.

Цитата

“Громадянин України, незаконно засуджений країною-агресором РФ, Теймур Абдуллаєв впродовж 37 днів безпідставно перебуває в штрафному ізоляторі, що негативно впливає на стан його здоров’я”, - наголосила Денісова.

Деталі

Вона зазначила, що адміністрація “ФКУ ИК-2 УФСИН по Республике Башкортостан” вкотре запроторила кримського татарина в одиночну камеру в підвальному приміщенні, продовжуючи так зване «дисциплінарне покарання».
З 516 днів ув'язнення у виправній колонії 426 днів Теймур провів у ШІЗО, де він не має можливості отримувати передачі від родичів та позбавлений доступу до інформації.

“Звертаюся до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової негайно забезпечити поновлення прав Теймура Абдуллаєва: привести умови тримання у відповідність до Мінімальних правил поводження з в’язнями, а також з’ясувати правомірність поміщення в ШІЗО”, - наголосила омбудсмен.

Контекст

8 вересня цього року кримського татарина Теймура Абдуллаєва, незаконно засудженого країною-агресором РФ, знову безпідставно помістили в штрафний ізолятор.

Згодом, а саме 25 жовтня Абдуллаєва повторно відправили до штрафного ізолятора.

Абдуллаєв утримувався в штрафному ізоляторі понад рік за нібито “систематичне порушення режиму утримання”, як заявляли в адміністрації колонії. На початку червня 2021 року його все ж випустили з ШІЗО завдяки зусиллям його адвокатів та родичів.

16 березня Офіс генерального прокурора України розпочав кримінальне провадження за фактом порушення законів і звичаїв війни представниками органів влади на території країни-агресора через утримування Абдуллаєва в штрафному ізоляторі.
Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону виніс вирок фігурантам сімферопольської “справи Хізб ут-Тахрір” у червні 2019 року. Пізніше Верховний суд Росії змінив вирок кримчанам.