» Незрячого адвоката жорстоко побили у Львові

03 липень 2022, Неділя, 12:40

Незрячого адвоката жорстоко побили у Львові

8 Липня 2019г.

Відомий львівський юрист Андрій Стегніцький зазнав фізичної розправи від рук охоронців підприємства Українського товариства сліпих «Об’єднання громадян», директором якого його призначили на днях. Про це правник 8 липня 2019 року повідомив Резонансу.

За словами адвоката, ситуація, в якій опинився, є відображенням в мініатюрі всього того беззаконня, яке відбувається в країні, і про яке люди дуже часто мовчать.

- Щойно повернувся з лікарні після того, як мої ж підлеглі охоронці вчинили на мене напад, - розповідає Стегніцький. – Я з дитинства незрячий. Може, тому цілились в праве око. В найболючіше місце. Поводяться по-звірячому. При цьому, поліція нічого не робить. Навіть на територію не заходить. Оскаржив таку бездіяльність в суді. Чекаю рішення.

Чоловік заявляє, що зайняв посаду на конкурсній основі. 26 червня в Луцьку президія центрального управління Українського товариства сліпих проголосувала одноголосно за його кандидатуру.

- З 1 липня мав би приступити до виконання обов’язків, - пояснює він. - Але мені досі ані печатки не передано, ані установчих документів, ще й застосовують фізичну силу. Причина такої поведінки - в особистих інтересах купки людей, які заправляють підприємством. Роками Служба з держуправління праці фіксувала там низку порушень. Навіть відкрили кримінальне провадження за статтею 172 Порушення законодавства про працю. Однак далі провадження справа так і не пішла.

Адвокат додав, що на підприємстві офіційно влаштовано близько 30 осіб, які отримують зарплату від 46 до 200 грн.

- Частина з цих осіб навіть не ходить на роботу. Зрозуміло, що це є фіктивним працевлаштуванням аби отримати пільги з оподаткування. Також 150 тис грн щомісяця надходять від оренди. З цих грошей нічого не вкладається у заклад. Але й ціна оренди штучно занижена - 36 грн за квадратний метр. Немає таких цін у центрі Львова. Крім того там є адвокатське бюро, з яким навіть договору про оренду немає. Кругова порука. На такі речі не можна закривати очі. Це злочинна діяльність, яка вигідна конкретним людям і яка точно ніяк не допомагає незрячим працівникам, - підсумовує Стегніцький.

Наразі юрист намагається відшукати справедливість в суді.

Як пише Резонанс, адвокат Андрій Стегніцький став відомим, коли 2013 року, за дорученням спільноти незрячих юристів, позвався до Укрзалізниці з вимогою адаптувати до потреб інвалідів по зору інтернет-сайт, через який продають залізничні квитки.