24 липень 2024, Середа, 17:57

Німеччина та Польща посилять координацію допомоги Україні – Шольц і Туск

2 Липня 2024г.


Німеччина та Польща домовилися посилити присутність НАТО на східному фланзі та координацію допомоги Україні. Відповідні заяви зробили канцлер ФРН Олаф Шольц та прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск на зустрічі у Варшаві 2 липня.

Обидві країни також заявили, що поглиблюватимуть співпрацю, зокрема, в ремонті та обслуговуванні танків «Леопард-2».

Канцлер Німеччини разом із міністрами прибув із візитом до Польщі вперше за шість років. Сам Шольц був у Варшаві востаннє 2021 року.

Відносини між країнами були напруженими під час перебування при владі в Польщі консервативної партії «Право і справедливість». Торік посаду прем’єр-міністра Польщі обійняв Дональд Туск, а до влади прийшла проєвропейська коаліція.

Видання Politico перед зустріччю Шольца та Туска писало, що Берлін погодиться виплатити компенсації жертвам нацистських злочинів часів Другої світової війни. Але під час зустрічі у Варшаві Шольц цього не запропонував, зазначивши, що Німеччина прагнутиме надати підтримку постраждалим. Крім того, ухвалено рішення збудувати в Берліні польсько-німецький будинок та створити меморіал польським жертвам німецької окупації. Туск зауважив, що виплата репарацій не компенсує втрати Другої світової війни, але це не має бути приводом для дипломатичних воєн.