» “Нормальну людину” з Мін‘юсту правоохоронці вчергове запідозрили у корупції

02 липень 2022, Субота, 20:27

“Нормальну людину” з Мін‘юсту правоохоронці вчергове запідозрили у корупції

11 Січня 2019г.
11

Оперативниками Управління захисту економіки в Одеській області Національної поліції  задокументовано діяльність злочинної групи з ознаками організованості, учасники якої, зловживаючи службовим становищем, організували схему вимагання неправомірної вигоди з фізичних та юридичних осіб. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Департамент захисту економіки НПУ МВС України.

За даними слідства, троє фігурантів налагодили систему закупівлі за завищеними цінами деревини. Після постачання лісу на територію упенітенціарних установ, посадові особи розподіляли між собою різницю завищеної вартості товару.

11 січня 2019 року працівники поліції спільно зі слідчими прокуратури Одеської області затримали одного з керівників Південного міжрегіонального управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України  (хабар у розмірі – 20 тис грн) та ще двох посадовців (9,1 тис грн та 23,9 тис грн), які займають посади заступників начальників у двох виправних колоніях. За даними прокуратури, йдеться про представників керівництва Голопристанської виправної колонії № 7 та Дар’ївської виправної колонії № 10.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 3 ст. 368 КК України. Усі члени злочинної групи затримані в порядку ст. 208 КПК України.

МІН’ЮСТ ЗАЧИЩАЄ ПЕНІТЕНЦІАРНУ СИСТЕМУ

- Можливо хтось вже підзабув скандал в Одеському СІЗО в серпні 2017 р., де співробітницю пенітенціарної служби жорстоко вбив та розрубив на частини один з ув’язнених, після якого спецназ пенетенціарки влаштував серію тортур та нелюдського поводження в цьому СІЗО. Громадянин К. в той час курував цей напрямок в пенітенціарній службі на рівні міжрегіонального управління. Прокуратура наполегливо зверталась до керівництва Мінюсту усунути К. від виконання обов`язків, але у відповідь почули, що той, мовляв, «нормальна людина». В жовтні 2017 р. ця ж «нормальна людина» потрапила в інший скандал з Ширяєвським виправним центром. Попри оголошену підозру у вчиненні корупційного злочину, К. до останнього часу вдавалося «петляти» від правоохоронців, намагаючись різними способами закрити вказане провадження. Сьогодні слідчими прокуратури Одещини спільно зі співробітниками Департаменту захисту економіки НП України викрито групу керівників установ виконання покарань на чолі з одним з керівників Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції (це і є наш «непотопляємий» К.), - написав у соцмережі Facebook заступник Генерального прокурора Євгеній Єнін. І додав: Ось яскравий прояв безкарності в пенітенціарній системі!

ЄВГЕН ЄНІН: ЯКЩО МІНЮСТ НЕ ВЖИВЕ ЗАХОДІВ, СИТУАЦІЯ В ОДЕСЬКОМУ СІЗО ВИДАВАТИМЕТЬСЯ КВІТОЧКАМИ