12 квітень 2024, П'ятниця, 11:25

Ноу-хау від Офісу генпрокурора, або “З-під землі дістану”

4 Березня 2021г.
157317395 1077688389398480 1118692019794388219 N

Василь Вовк

«За результатами спеціального досудового розслідування Луганською обласною прокуратурою направлено до суду обвинувальний акт стосовно організатора та одного з учасників злочинного угруповання, які брали участь у штурмі Луганського прикордонного загону. Їм інкримінується участь у складі не передбачених законом збройних формувань та напад у його складі на підприємства, установи, організації чи на громадян, що призвело до тяжких наслідків, та ведення агресивної війни (ч. 3 ст. 28, ч. 5 ст. 260, ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 437 КК України)» - офіційний сайт Офісу Генерального прокурора.

Окрім того, повідомляється: «За даними слідства, мешканець міста Кадіївка, маючи злочинний умисел на захоплення адміністративних будівель та вчинення інших особливо тяжких злочинів, створив та очолив організовану злочинну групу – так званий батальйон «Лєший». 2 червня 2014 року учасники злочинного угруповання здійснили озброєний напад на Луганський прикордонний загін… На даний час обвинувачені оголошені у загальнодержавний розшук. Їм загрожує до 15 років позбавлення волі».

Загальновідомо, що організатором і командиром бандугрупування «Лєший» був Олексій Павлов, й саме щодо нього та одного із його поплічників розслідувалось кримінальне провадження за спеціальною процедурою (заочно), за результатами якого обвинувальний акт передано до суду.

Солідний звіт в сенсі успіхів прокуратури у притягненні до відповідальності агресора та членів керованих ним незаконних військових формувань, якби не деякі «але»:

- з точки зору наукових основ кваліфікації злочинів інкримінування напівбомжатим бандюкам «ведення агресивної війни» не тільки правове невігластво (суб’єкт цього злочину, як правило, представники військово-політичного керівництва держави-агресора), але й великий комплімент цим безхатченкам (вони не воїни, а розбійники).

- 45-річний Олексій Павлов помер 03.10.2020р. від двосторонньої пневмонії легенів (коронавірусної хвороби COVID-19) і похований в Кадіївці (Стаханові).

Кримінальне провадження щодо нього мало б бути закрите ще в жовтні минулого року із одночасним скасуванням розшуку (місце знаходження тіла «Лєшого» відоме - кадіївський міський цвинтар).

Ніхто не може засуджувати мертвих: ні Бог, ні навіть Офіс Генерального прокурора.

Але якщо немає чим звітувати, то вже краще відправте в суд обвинувальний акт щодо іншого Павлова – один з найбільш розпіареної і найжорстокішої тварини Мотороли.

ЧОМУ ЗМІНИЛИ ЕКСПЕРТІВ У ТРИСТОРОННІЙ КОНТАКТНІЙ ГРУПІ 2014 РОКУ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram

Василь Вовк
Василь Вовк Екс-начальник Головного слідчого управління СБУ, військове звання - генерал-майор, заслужений юрист України