» Нова армія: викриті чергові розкрадання коштів під час будівництва казарм для військових

21 березень 2023, Вівторок, 07:36

Нова армія: викриті чергові розкрадання коштів під час будівництва казарм для військових

11 Березня 2020г.
1

Військова прокуратура Південного регіону України здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за фактом можливого зловживання службовими особами Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління службовим становищем в інтересах суб’єктів господарювання, з метою отримання ними неправомірної вигоди. Про це інформує Резонанс 11 березня 2020 року із посиланням на ВППРУ.

Так установлено, що Південне ТерКЕУ уклало договір генерального підряду із ТОВ «СК-ДАРІНА» на будівництво казарми поліпшеного планування № 5 у військовому містечку № Ч-1, що розташоване в смт Чорноморське Лиманського району Одеської області, на загальну суму 20,3 млн гривень.

Упродовж 2018 року, на підставі актів виконаних робіт, Південне ТерКЕУ прийняло та оплатило підряднику роботи на суму понад 8,8 млн гривень.

Однак, за результатами проведених судових будівельно-технічних експертиз установлено, що обсяги та вартість фактично виконаних робіт не відповідають даним, вказаним в актах приймання виконаних робіт та різняться на суму майже 4,3 млн гривень.

Наразі Військова прокуратура Південного регіону України призначила у кримінальному провадженні судову економічну експертизу, після завершення якої буде вирішено питання про повідомлення винним особам про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Досудове розслідування інших кримінальних проваджень, що стосуються будівництва у вказаному військовому містечку, перебуває на постійному контролі Військової прокуратури Південного регіону України.

ВАЖЛИВО, ЩОБ АРМІЯ ПОВАЖАЛА МІНІСТРА ОБОРОНИ, — ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРЕДСТАВИВ ТАРАНА

Як писав Резонанс, за процесуального керівництва прокуратури міста Києва слідчими Національної поліції, за оперативного супроводження столичного підрозділу ДФС та Управління захисту економіки в Житомирській області НПУ МВС України викрито посадовців столичної будівельної компанії, які привласнили понад 14,4 млн гривень, виділених на будівництво житлових комплексів (казарм поліпшеного типу) для військовослужбовців за рахунок державного бюджету України.

НОВА АРМІЯ: «ПЕРШУ БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНУ ГРУПУ» ПІДОЗРЮЮТЬ У РОЗКРАДАННІ 14,4 МЛН ГРН

Нагадаємо, військовою прокуратурою апарату Центрального регіону України виявлені серйозні порушення генпідрядниками умов договорів, укладених Північним територіальним квартирно-експлуатаційним управлінням з комерційними підприємствами на виконання робіт із будівництва казарм поліпшеного планування для військових ЗСУ. Подібні дії призводять до незаконного заволодіння бюджетними коштами.

У свою чергу Міністерство оборони України ще у 2018 році розірвало договори із ТОВ “Перша будівельно-монтажна група”. За інформацією з відкритих джерел, попри те, що угоди були укладені на термін до 30 грудня 2018 року, торік у вересні замовник достроково в односторонньому порядку розірвав зазначені договори по причині відставання від графіку та порушення строків виконання робіт.

Раніше радник президента Юрій Бірюков заявляв, що “Перша будівельно-монтажна група” "понавигравала 13 тендерів по всій країні і нічого не збудувала в терміни”.

Північне терКЕУ провело нові тендери на будівництво чотирьох казарм у Новограді-Волинському та уклало договори із новим переможцем торгів.

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЄВА РОЗГЛЯДАЄ 4 ПОЗОВИ ВІЙСЬКОВОЇ ПРОКУРАТУРИ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ ЩОДО БУДІВНИЦТВА КАЗАРМ

"Житло для українських контрактників — це сучасні гуртожитки, які відповідають сучасним вимогам і за якістю, і за рівнем комфорту. Перші з них вже звели у Старичах на Львівщині. Всього ж ми реалізовуємо комплексну програму з будівництва 184-х таких гуртожитків, і перші 80 з них — мають завершити вже до кінця року", - написав у жовтні 2018 року у Facebook Петро Порошенко.

ПОРОШЕНКО ПРИГРОЗИЛ РУБИТЬ РУКИ ЗА ВОРОВСТВО У АРМИИ