30 листопад 2023, Четвер, 16:10

Новим Головою ВРП став екс-військовий суддя Володимир Говоруха

17 Квітня 2019г.
Фото: ВРП
Фото: ВРП

Вища рада правосуддя на засіданні 16 квітня 2019 року розглянула питання про обрання Голови Вищої ради правосуддя. Член ВРП Андрій Бойко запропонував на посаду Голови кандидатуру члена Ради Володимира Говорухи. Згідно із протоколом лічильної комісії за результатами таємного голосування за кандидатуру Говорухи проголосувало 17 членів ВРП, що становить більше половини від конституційного складу цього органу.

ВРП вирішила вважати обраним на посаду Голови Вищої ради правосуддя члена Вищої ради правосуддя Володимира Говоруху, - повідомляє Резонанс із посиланням на Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності.

Нагадаємо, відповідно до частин першої – третьої статті 22 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» Голова ВРП обирається з членів Вищої ради правосуддя строком на два роки - таємним голосуванням шляхом подання бюлетенів із будь-якою кількістю кандидатур, запропонованих членами цієї структури. Рішення про обрання Голови вважається ухваленим, якщо за нього проголосувало більше половини від конституційного складу ВРП.

Як пише Резонанс, новий Голова ВРП народився 1960 року в с. Халеп’я, Обухівського району Київської області. Закінчив Військовий Червонопрапорний інститут Міністерства оборони (1985) за спеціальністю «правознавство».

08.1989-06.1993 - член Військового трибуналу Туркестанського військового округу, 06.1993-04.1994 – суддя військового суду Центрального регіону України, 04.1

1994– 07.2003 - помічник голови - суддя військового апеляційного суду Центрального регіону України, 07.2003 – 12.2010 - заступник голови військового апеляційного суду Центрального регіону України, з 01.2011 - суддя Апеляційного суду Київської області. 06.03.2018 – обраний членом Вищої ради правосуддя XV черговим з’їздом суддів України, склав присягу члена ВРП та включений до складу Першої Дисциплінарної палати Ради.

- Усе професійне життя я працював на посаді судді, з них 25 років у військових судах, мав успішну кар’єру, отримав високе військове звання – генерал-майор юстиції. Після ліквідації військових судів вже мав право на відставку, однак, як і більшість моїх колег, залишився працювати. Уже протягом 7 років працюю суддею апеляційного суду. Вважаю, що мій життєвий та професійний досвід, у разі обрання мене на посаду члена ВРП, надасть мені можливість зробити все від мене залежне заради утвердження дійсно незалежної судової влади, - заявляв раніше Володимир Говоруха виданню Українське право.

ВОЛОДИМИР ГОВОРУХА: НЕ ВВАЖАЮ, ЩО ДІЮЧІ СУДДІ НЕ СПРОМОЖНІ РОЗГЛЯДАТИ КОРУПЦІЙНІ СПРАВИ

- Якщо про когось можна говорити, що це Суддя з великої літери - це саме про нього. Грамотний, виважений, толерантний з природним почуттям справедливості і при цьому дуже скромна у житті людина. Вітаю усіх правників з таким керівником ВРП, - так відреагував на це рішення відомий воєнний правник, екс-заступник військового прокурора Центрального регіону України Анатолій Маркевич.

Перший заступник Генерального прокурора України (2014 р), екс-військовий прокурор ЦРУ та Голова політичної партії "Патріот"  Микола Голомша зауважив: Особисто не знайомий, але перебуваючи на посаді військового прокурора чув позитивні відгуки. Володимир Говоруха - Офіцер, для якого слово Честь не пустий звук - успіху Вам, Друже!

ВІЙСЬКОВІ СУДИ БУЛИ ПОТРІБНІ ЩЕ ВЧОРА