22 вересень 2023, П'ятниця, 05:18

ОАС просять зобов’язати Мінюст провести конкурс на посаду судді ЄСПЛ від України

2 Травня 2019г.
Євросуд

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшли ще два позови щодо відбору кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України.Про це повідомляє прес-служба ОАС.

Зокрема, позивачі просять суд визнати протиправними дії Конкурсній комісії з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України щодо оголошення та проведення відповідного Конкурсу, а також просять зобов’язати Комісію утриматись від вчинення дій щодо його проведення.

 Окрім цього, суд просять визнати протиправними дії Міністерства закордонних справ та зобов’язати його утриматись від вчинення дій щодо проведення тестування щодо визначення рівня володіння учасниками конкурсу офіційним мовами Ради Європи. Також суд просять визнати протиправним дії Голови Комісії Наталії Кузнєцової та зобов’язати її утриматись від вчинення дій щодо подання до МЗС списку трьох кандидатів на посаду судді ЄСПЛ для його внесення в установленому порядку до Ради Європи.

Водночас, серед  позовних вимог зазначено – визнати протиправною бездіяльність Міністерства юстиції та зобов’язати його провести конкурс для відбору кандидатів на посаду судді Європейського суду з прав людини.

Наразі Окружним адміністративним судом міста Києва вирішується питання про відкриття проваджень у даних адміністративних позовах.

Нагадаємо, раніше до суду вже надійшов був позов з аналогічними позовними вимогами, а також заява про забезпечення позову.  26 квітня судом ухвалено рішення – задовольнити частково заяву про забезпечення позову щодо добору кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України. Зокрема, суд заборонив Комісії вчинять дії щодо проведення Конкурсу на посаду судді ЄСПЛ, Голові Комісії суд заборонив вчиняти дії щодо подання списку кандидатів до МЗС для його внесення в установленому порядку до Ради Європи, а  МЗС було заборонено вчиняти дії щодо тестування щодо визначення рівня володіння учасниками конкурсу офіційним мовами Ради Європи.