29 травень 2024, Середа, 08:35

ОАСК заборонив призначати членів ВРП по президентській квоті

22 Квітня 2019г.
Суд1

Окружний адміністративний суд міста Києва розглянув заяву про забезпечення позову щодо  заборони призначення по президентській квоті  членів Вищої ради правосуддя.   22 квітня суд частково задовольнив відповідне клопотання. Про це повідомляє прес-служба ОАС.

Зокрема, судом було  заборонено Конкурсній комісії з добору кандидатів для здійснення Президентом призначення членів Вищої ради правосуддя приймати рішення про визначення кандидатів, які рекомендуються для здійснення главою держави даного призначення. Окрім цього, суд заборонив Голові Комісії Володимиру Буткевичу, чи іншій особі, яка виконує його обов’язки, подавати на розгляд Президента список кандидатів для відповідного призначення.

Суд ухвалюючи рішення про задоволення заяви про забезпечення позову виходив з того, що невжиття таких заходів забезпечення, з урахуванням заявлених позивачем вимог, може істотно ускладнити та унеможливити виконання рішення суду, ефективний захист і поновлення порушених прав та інтересів позивача за захистом яких він звернувся. Судом враховано, що  вжиття вказаних заходів забезпечення позову матиме наслідком виключно збереження існуючого становища до розгляду даної справи по суті та проведення всіх необхідних процедур до стадії, з якої стане неможливим поновлення прав позивача в спірних правовідносинах у випадку задоволення позову.

Водночас, судом відкрите провадження за даним адміністративним позовом. Справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін  та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами. Серед позовних вимог зазначено - визнати протиправним і скасувати рішення Конкурсної комісії з добору кандидатів для здійснення Президентом України призначення членів Вищої ради правосуддя про визначення за осіб, стосовно яких проводиться спеціальна перевірка відповідно до закону.

Окрім цього позивач просить визнати протиправною бездіяльність Комісії як щодо нерозміщення на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента Рішення про визначення за результатами співбесід переліку осіб, стосовно яких проводиться дана перевірка, так і щодо незабезпечення дотримання принципів верховенства права, публічності, політичної нейтральності під час проведення конкурсу з відбору кандидатів на посаду члена ВРП. Також позивач просить дану Комісію повторно провести відповідний конкурс.