22 вересень 2023, П'ятниця, 21:49

ОАСК отримав позов Вітренка з вимогою скасувати припис НАЗК

2 Липня 2021г.


Окружний адміністративний суд отримав позов голови правління «Нафтогаз» Юрія Вітренка з вимогою скасувати припис Національного агентства з питань запобігання корупції, який вказує на порушення при його призначенні на цю посаду. За повідомленням, позов надійшов до суду 2 липня.

«Зокрема, у заяві про забезпечення позову Юрій Вітренко просить ОАСК зупинити дію припису НАЗК, що датований 1 липнем 2021 року. Водночас, у позовній заяві позивач просить визнати протиправним та скасувати даний припис Нацагенства», – повідомляє пресслужба суду.

Відповідачем у позові є НАЗК, треті особи – Кабінет міністрів України та акціонерне товариство «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України».

«Наразі суд вирішує питання наявності правових підстав вжиття заходів забезпечення позову та відкриття провадження в адміністративній справі», – зазначають у суді.

Читайте також: Окружний адмінсуд Києва відкрив справу за позовом російського репера Моргенштерна до СБУ

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко заявив 1 липня, що оскаржуватиме в суді припис Національного агентства з питань запобігання корупції.

18 червня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Національне агентство з питань запобігання корупції обмінялися критичними зауваженнями щодо позиції протилежної сторони. Причиною стала ухвала Окружного адміністративного суду Києва припинити чинність припису НАЗК про необхідність звільнити з посади голову правління «Нафтогазу України» Юрія Вітренка через порушення антикорупційного законодавства.

Також 18 червня Окружний адміністративний суд Києва ухвалив зупинити дію припису Національного агентства з питань запобігання корупції, винесеного прем’єр-міністрові України Денису Шмигалю, до набрання законної сили рішення у справі за позовом голови уряду до НАЗК. Як повідомила пресслужба суду, ОАСК ухвалив таке рішення після того, як розглянув заяву про забезпечення позову, що надійшла 17 червня.

16 червня в наглядовій раді «Нафтогазу України» повідомили, що її голова наглядової ради НАК «Нафтогаз України» Клер Споттісвуд ініціює звільнення Юрія Вітренка з посади голови правління компанії у зв’язку з приписом про це Національного агентства з питань запобігання корупції. Вона також скликала позачергове засідання наглядової ради, щоб обговорити відсторонення голови правління.

Читайте також: Прем’єр і НАЗК обмінялися критичними заявами після рішення ОАСК щодо припису про Вітренка

Юрій Вітренко очолив «Нафтогаз України» за рішенням Кабінету міністрів 28 квітня. При цьому Кабмін оминув вимоги статуту «Нафтогазу», за яким голову правління компанії можна призначати і звільняти тільки на пропозиції наглядової ради, а вона таких пропозицій не висувала. Для цього уряд припинив повноваження наглядової ради, перебрав їх на себе, звільнив попереднього голову правління Андрія Коболєва, призначив на цю посаду Юрія Вітренка, після чого відновив повноваження наглядової ради.

Встановлюйте оновлений застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети на платформах iOS та Android.

У світі розкритикували такий крок як грубе порушення загальновизнаних принципів корпоративного врядування, яких Україна зобов’язалася дотримувати, зокрема, в межах співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Те, що дії уряду щодо зміни керівництва «Нафтогазу» не відповідали західним стандартам, визнав і сам Вітренко в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода під час перебування в Вашингтоні раніше цього місяця.