13 квітень 2024, Субота, 04:56

ОАСК перейшов до розгляду по суті оскарження змін до правил реєстрації місця проживання

19 Березня 2021г.
изображение 2021 03 19 135927

Окружний адміністративний суд міста Києва завершив підготовче провадження у справі за позовом до Кабінету Міністрів України щодо оскарження внесених змін до правил реєстрації місця проживання.

Про це повідомляє Резонанс 19 березня із посиланням на пресслужбу ОАСК.

Нагадаємо, позивач просить суд визнати незаконною та скасувати постанову Уряду №481 від 27.05.2020 року «Про внесення змін до Правил реєстрації місця проживання». Оскаржуваною постановою, окрім іншого, було визначено, що у разі перебування житла в іпотеці або довірчій власності реєстрація місця проживання особи здійснюється лише за наявності згоди відповідного іпотекодержателя або довірчого власника.

Суд призначив справу до розгляду по суті 31 березня 2021 року.

Нагадаємо, КМУ підтримав проект постанови Міністерства юстиції «Про внесення змін до Правил реєстрації місця проживання», якою врегульовуються особливості реєстрації місця проживання в іпотечному житлі.

«Зміни у правила реєстрації необхідні, аби створити сприятливі умови для подальшого розвитку іпотечного кредитування в Україні, а також удосконалити механізми захисту майнових прав іпотекодержателя та житлових прав іпотекодавця», - сказав міністр юстиції Денис Малюська.

Постановою передбачається, що у разі перебування житла в іпотеці або в довірчій власності, що є одним із способів забезпечення виконання зобов’язань, реєстрація місця проживання особи здійснюється лише за наявності згоди відповідного іпотекодержателя або довірчого власника.

Крім того, з метою перевірки права власності особи, що подала заяву для реєстрації місця проживання, на відповідне житло, а також перевірки перебування такого житла в іпотеці або в довірчій власності передбачається обов’язок працівника органу реєстрації використовувати відомості Державного реєстру речових прав на нерухоме майно шляхом безпосереднього доступу до нього.

«Нові правові механізми усунуть перешкоди для звернення стягнення на житло, що перебуває в іпотеці або довірчій власності, та, відповідно, полегшать доступ до іпотечного кредитування», - пояснив Малюська.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram