» ОАСК повністю задовольнив позов Матіоса

28 листопад 2022, Понеділок, 20:20

ОАСК повністю задовольнив позов Матіоса

27 Травня 2020г.
96542289_1569557433195371_4850407108262232064_n

Окружний адміністративний суд Києва повністю задовольнив позов ексзаступника Генерального прокурора Анатолія Матіоса до Міністерства оборони України та ексміністра оборони України Андрія Загороднюка про визнання протиправними дій та бездіяльності, зобов`язання вчинити дії.

- Визнати протиправним та скасувати наказ Міністра оборони України від 15 жовтня 2019 року № 573 про звільнення генерал-полковника юстиції ОСОБА_1 з військової служби у запас за пп. «г» (у зв`язку з проведенням організаційних заходів) п. 2 ч. 5 ст. 26 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», - йдеться у рішенні ОАСК від 18 травня 2020 року. - Зобов`язати Міністерство оборони України поновити ОСОБА_1 на військовій службі.

Крім цього суд зобов`язав МОУ "здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 матеріального та грошового забезпечення за час вимушеного прогулу з дати незаконного звільнення з військової служби - 15 жовтня 2019 року, по дату фактичного поновлення на військовій службі".

А також визнав протиправною бездіяльність ексміністра оборони України Загороднюка "щодо не укладання нового контракту з генерал-полковником юстиції ОСОБА_1 про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України на посадах осіб офіцерського складу". Та зобов‘язав це зробити.

ОАСК стягнув за рахунок бюджетних асигнувань Міністерства оборони України на користь Матіоса "понесені останнім судові витрати у розмірі 1 536, 80 грн (одна тисяча п`ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок".

ХТО СТОЇТЬ ЗА ВИБУХАМИ У БАЛАКЛЇЇ? ВОРОГ ВНУТРІШНІЙ ЧИ ЗОВНІШНІЙ

- Ось бачте, а ви кажете, що в країні нема правосуддя, - зауважив у соцмережі журналіст Володимир Бойко.

Як пише Резонанс, 27 травня також стало відомо, що ексголовний військовий прокурор Матіос разом із колишніми колегами з прокуратури в один день отримали посвідчення адвокатів від Ради адвокатів Волинської області.

- Колишній військовий прокурор Матіос, який зовсім недавно став адвокатом (завдяки Волинській раді адвокатів) має тепер регулярно відвідувати семінари і лекції для адвокатів, - написала у соцмережі адвокат Олена Льошенко. - Особливо ті, де розповідатимуть про обшуки ... з вертольотами і БТРами. І по ЄСПЛ семінари - обов'язково, там ми розповімо про порушення в справі Денисюка.

АГОНІЯ ВІЙСЬКОВОЇ ПРОКУРАТУРИ ІМЕНІ МАТІОСА