» ОАСК розглянув позов щодо люстрації директора ДБР Романа Труби

02 липень 2022, Субота, 21:14

ОАСК розглянув позов щодо люстрації директора ДБР Романа Труби

8 Листопада 2018г.
1541014482-5579

8 листопада 2018 року Окружним адміністративним судом міста Києва було завершено розгляд справи №826/14960/18 за позовом Юрія Македона до Генеральної прокуратури України та Міністерства юстиції України щодо визнання протиправною бездіяльності відповідачів у непроведенні належним чином перевірки щодо поширення вимог Закону України «Про очищення влади» на Директора Державного бюро розслідувань Романа Трубу.

Як передає Резонанс із посилання на прес-службу ОАСК, за наслідком розгляду вказаної справи, судом було прийнято рішення про часткове задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправною бездіяльність Генеральної прокуратури України, яка полягає у непроведенні належним чином перевірки, щодо поширення ч. 3 статті 1 Закону України «Про очищення влади» на Романа Трубу, а також у незверненні до Міністерства юстиції України щодо включення Романа Труби до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади».

ЧОМУ ПІШОВ ТРУБА

Як нагадує Резонанс, нещодавно народний депутат України Олександр Грановський у соцмережі Facebook оприлюднив низку документів - опублікованих раніше, а також отриманих ним від власних джерел. "Якщо коротко, то позивач вважає, що Роман Михайлович Труба якось "по-своєму" пройшов люстраційний перевірку, забувши розповісти про те, що 11 грудня 2013 р встиг пред'явити повідомлення про підозру громадському активісту Шевціву Андрію Володимировичу у кримінальній справі № 12013150270001441", - написав нардеп.

ДИРЕКТОР ДБР ЗАЯВИВ, ЩО ПРОЙШОВ ЛЮСТРАЦІЙНУ ПЕРЕВІРКУ В ГПУ ЩЕ 2015 РОКУ

Нагадаємо, у грудні 2017 року директор ДБР Роман Труба заявив, що ГПУ ще 2015 року провела щодо нього люстраційну перевірку, і її висновки були позитивними.

Натомість народний депутат України Віталій Купрій стверджує, що директор Бюро розслідувань Роман Труба підпадає під люстрацію.

МІНЮСТ ЗАКЛИКАВ НЕ ШУКАТИ «ЗРАДИ» У ЛЮСТРАЦІЙНІЙ ПЕРЕВІРЦІ ДИРЕКТОРА ДБР