» ОАСК відкрив провадження у справі щодо легітимності Ради суддів

29 червень 2022, Середа, 16:23

ОАСК відкрив провадження у справі щодо легітимності Ради суддів

15 Січня 2020г.
ОАСК

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження у справі про визнання діючого складу Ради суддів України нелегітимним та припинення повноважень 6 її членів.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу ОАСК. Позивач просить суд привести склад РСУ у відповідність до положень ст.133 закону "Про судоустрій та статус суддів".

На думку позивача, на сьогодні склад РСУ є нелегітимним, так як порушено основоположний принцип її формування: члени Ради суддів обиралися за квотою від місцевих загальних та адміністративних судів, апеляційних господарських судів та апеляційних судів з розгляду цивільних, кримінальних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.

З моменту обрання зазначених членів РСУ вони перейшли працювати до інших судів поза межами критеріїв квотності.

При цьому, зазначає позивач, наявність представників ВАКС у складі Ради суддів України взагалі не передбачено законом. Ще однією вимогою позову є скасування всіх рішень РСУ, що були прийняті за участю вищевказаних членів з моменту їх призначення на посади суддів ВС та ВАКС.

Позивач пропонує припинення повноважень Андрія Жука, який є суддею ВС у складі Касаційного адміністративного суду; Юрія Власова, який є суддею ВС у складі Касаційного господарського суду; Сергія Єремейчука, який є суддею ВС у складі Касаційного кримінального суду; Андрія Калараша, який є суддею ВС у складі Касаційного цивільного суду; Віктора Маслова, який є суддею Вищого антикорупційного суду України та Валерії Чорної, яка є суддею Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду України.

ОАСК ухвалив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження та залучив у якості третіх осіб А.Жука, В.Маслова, В.Чорну, Ю.Власова, С.Єремейчука та А.Калараша.