» Суд визнав протиправним висновок УІНП щодо символіки СС «Галичина» (документ)

30 листопад 2022, Середа, 23:49

Суд визнав протиправним висновок УІНП щодо символіки СС «Галичина» (документ)

27 Травня 2020г.
ОАСК

Окружний адміністративний суд міста Києва завершив розгляд справи за позовом до Українського інституту національної пам’яті та його голови, третя особа – Володимир В’ятрович.

Про це пише Резонанс 27 травня із посиланням на пресслужбу ОАСК.

Справа розглядалась колегією суддів Окружного адміністративного суду міста Києва, загалом було проведено близько 20 відкритих судових засідань.

- Володимир В’ятрович, який був належним чином повідомлений про дати судових засідань, не з’являвся на них протягом всього строку розгляду справи. При цьому суд ухвалами від 6 листопада 2019 року та від 4 грудня 2019 року визнавав явку Володимира В'ятровича в судове засідання обов'язковою, - йдеться в повідомленні суду.

Після повної та всебічної оцінки матеріалів справи, їх об’єктивного розгляду у відкритому судовому засіданні, ОАСК визнав протиправними дії відповідачів щодо надання висновку про те, що символіка 14 гренадерської дивізії військ СС «Галичина» (1-ї Української дивізії УНА) відповідно до чинного законодавства України не є символікою націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, поширення якої заборонено в Україні.

Суд зобов’язав Український інститут національної пам’яті та її посадових осіб утриматись від поширення вказаного висновку, викладеного в листі від 16.05.2017 за №01/1015.

27 травня першим про це рішення повідомив у соцмережі народний депутат Верховної Ради України (від Слуги народу) Максим Бужанський. Нардеп опублікував копію судового документу, яким частково задоволено вимоги позивача до В'ятровича та УІНП.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано, згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України (КАСУ).

Як писав Резонанс 29 квітня, слідчі Державного бюро розслідувань допитали колишнього голову Українського інституту національної пам'яті з приводу використання бюджетних коштів для проведення фуршету з нагоди 85-тих роковин Голодомору 32-33-іх років.

На поставлені питання фінансового характеру ексголова Українського інституту національної пам'яті, повідомив, що нічого не пам’ятає, - заявив в.о. керівника управління з організації досудових розслідувань Головного слідчого управління ДБР Микола Арманов.

У ДБР ДОПИТАЛИ В‘ЯТРОВИЧА ЩОДО ФУРШЕТУ ДО РОКОВИН ГОЛОДОМОРУ