» ОАСК завершив розгляд позову Кулика до ГПУ

22 январь 2021, Пятница, 12:01

ОАСК завершив розгляд позову Кулика до ГПУ

17 декабря 2019г.
Кулик

Окружний адміністративний суд Києва завершив розгляд справи стосовно позову колишнього військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика до Генеральної прокуратури України. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу ОАСК.

Під час розгляду справи судом встановлено, що військового прокурора військової прокуратури сил антитерористичної операції К.Кулика було звільнено з військової служби у запас у квітні 2017 р.

Чинним на момент звільнення позивача законодавством було передбачено обов’язок кадрового відділу Головної військової прокуратури ГПУ у 7-денний строк після отримання наказу про звільнення позивача підготувати та направити до відповідного військового комісаріату примірник особової справи К.Кулика Г. з метою взяття останнього на військовий облік.

Водночас, таких дій вчинено не було, що свідчить про порушення ГПУ вимог закону України "Про військовий обов’язок і військову службу", інструкції з організації обліку особового складу Збройних Сил України, затвердженої наказом Міністерства оборони України 26 травня 2014 р. №333, інструкції з обліку кадрів в органах прокуратури України, затвердженої наказом ГПУ від 02 лютого 2017 р. №27, та положення про головну військову прокуратуру ГПУ, затвердженого наказом ГПУ від 06 жовтня 2015 р. №249.

Крім того, за наслідком розгляду справи судом було встановлено, що відповідачем при звільненні позивача не було нараховано та виплачено останньому грошового забезпечення, а саме, премії за період з 01 по 13 квітня 2017 р., одноразової грошової допомоги в розмірі 50% місячного грошового забезпечення за кожний календарний рік служби (з урахуванням грошової винагороди військовослужбовцям військових прокуратур за участь в АТО), компенсації за невикористані дні основної щорічної відпустки та додаткової відпустки як учаснику бойових дій, хоча здійснення таких виплат звільненому працівнику є законодавчо визначеним обов’язком ГПУ, який закріплений КЗпП України, законами України "Про відпустки", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", постановою Кабінету міністрів України від 31 січня 2015 р. №24, постановою КМУ від 31 травня 2012 р. №505 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури", положенням про проходження громадянами України військової служби у ЗСУ, затвердженого указом президента України від 10 грудня 2008 р. №1153/2008, положенням про преміювання працівників органів прокуратури України, затвердженим наказом ГПУ від 18 червня 2015 р. №84.

Зокрема, судом встановлено, що розмір одноразової грошової допомоги в розмірі 50% місячного грошового забезпечення за кожний календарний рік служби, який мав бути виплачений позивачу, становив 468 217  грн. А оскільки час затримки виплати ГПУ такої суми, станом на час прийняття судового рішення, складав 663 робочі дні, судом, на підставі вимог ст.. 117 КЗпП України було, в тому числі, зобов’язано відповідача виплатити Кулику К.Г. його середній заробіток за весь час затримки у розмірі 1,5 млн грн.