» ОБСЄ вимагає розслідування вбивства черкаського журналіста

01 липень 2022, П'ятниця, 04:57

ОБСЄ вимагає розслідування вбивства черкаського журналіста

21 Червня 2019г.
ОБСЕ

Українська влада має притягнути до відповідальності осіб, винних у вбивстві черкаського журналіста Вадима Комарова. Про це заявив представник Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір, передає Резонанс.

"Я глибоко приголомшений смертю Вадима Комарова, на якого минулого місяця брутально напали у Черкасах і який постраждав від серйозних травм голови. Я засуджую цей жахливий напад. Особи, винні у цьому злочині, мають бути встановлені та постати перед судом. Я повторюю свій заклик до української влади оперативно завершити розслідування", - наголосив А.Дезір.

Також він висловив жаль, що після нападу, скоєного на початку травня, україньски правоохоронні органи досі не встановили винних та не повідомили про будь-який прогрес у розслідуванні.

"Насильство та напади на журналістів неприйнятні і мають припинитися. Безкарність стане перемогою для тих осіб, які хотіли змусити замовчати Комарова та залякати ЗМІ. Усі країни-учасниці ОБСЄ мають вжити ефективних та рішучих заходів, щоб припинити безкарність таких злочинів", - наголосив представник ОБСЄ.

Як повідомляв Резонанс, 4 травня у центрі Черкас невідомий посеред вулиці раптово напав на В.Комарова та завдав йому тілесних ушкоджень, після чого зник з місця події. Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом нанесення умисного тяжкого тілесного ушкодження, але згодом перекваліфікувала на "замах на умисне вбивство".

В.Комаров перебував у лікарні у стані медичної коми, у нього була глибока мозкова травма. Журналісту зробили дві операції. В.Комаров у своїх публікаціях неодноразово порушував дуже гострі теми. Одна з найгучніших публікацій за останній час – про обставини п'яного бунту в Черкаській колонії № 2. Серед інших тем публікацій журналіста – розкрадання бюджетних коштів, незаконне будівництво, корупція в Черкаській міськраді.

Сьогодні, 20 червня, після 46 днів перебування у комі, В.Комаров помер. Після смерті журналіста поліція перекваліфікувала справу на "умисне вбивство".