» Справу екссудді Вишгородського райсуду Людмили Толкачової скеровано до суду

07 грудень 2022, Середа, 13:09

Справу екссудді Вишгородського райсуду Людмили Толкачової скеровано до суду

19 Березня 2020г.
vimage1.php

Прокурором САП скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням екссудді Вишгородського районного суду Київської області у внесенні завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Про це інформує Резонанс 19 березня із посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

За даними слідства, "у деклараціях за 2016 – 2018 роки служителька Феміди не вказала фінансові зобов’язання, що виникли у неї внаслідок отримання позики. Зокрема, обвинувачена у декларації за 2016 і 2017 роки не зазначила відомості на загальну суму понад 669 тис. гривень, а за 2018 рік - на понад 659 тис. гривень".

Досудове розслідування вказаних фактів детективи НАБУ здійснювали із серпня 2019 року до лютого 2020 року, - уточнили у Бюро.

27 січня 2020 року екссудді було повідомлено про підозру, а у лютому - відкрили матеріали слідства для ознайомлення.

Наразі обвинувальний акт за ст. 366-1 КК України скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті.

Санкція ст. 366-1 КК України передбачає покарання у виді штрафу від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Як інформує Резонанс, 21 жовтня 2019 року суддю Вишгородського районного суду Київського області Людмилу Толкачову було відраховано зі штату цього ж суду у зв’язку із виходом у відставку на підставі рішення Вищої ради правосуддя від 20 серпня 2019 року №22070/15-19 "Про звільнення Толкачової Л.А. з посади судді Вишгородського районного суду Київської області у відставку".

Торік за результатами перевірки декларації Людмили Толкачової за 2017 рік НАЗК встановило, що "суддя не відобразила відомості стосовно наявності житлових будинків, які належать дочці та зятю, а також зазначила недостовірні відомості про розмір отриманих ними доходів та власних фінансових зобов’язань, які виникли внаслідок неповернення коштів, отриманих як позика від третьої особи. Так, загальна сума недостовірних відомостей у декларації судді за 2017 рік становить понад 790 тис. грн".

Про виявлені правопорушення Національне агентство повідомило НАБУ, направивши обґрунтовані висновки.

Людмила Толкачова не вперше потрапляє в поле зору правоохоронців.

Як нагадує Резонанс, у серпні 2012 року на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України було прийнято рішення про відсторонення від посад судді судді Вишгородського районного суду Київської області Толкачової Людмили Анатоліївни у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності на підставі постанови Генерального прокурора України.

10 липня 2012 року прес-центр СБУ повідомив, що  співробітники Служби безпеки України спільно з працівниками Генеральної прокуратури України викрили та припинили протиправну діяльність двох суддів Вишгородського районного суду Київської області, які вимагали 115 тисяч доларів США в одного з учасників судового процесу за прийняття відповідного рішення у цивільній справі про розподіл майна подружжя. За 50 тисяч доларів США судді обіцяли посприяти у винесені остаточного рішення у справі на користь позивача. Зловмисниці попередили, що у випадку відмови дати хабара суд задовольнить вимоги іншої сторони процесу.  У ході спецоперації було затримано «на гарячому» одну суддю та посередника під час отримання третьої частини хабара у сумі 35 тисяч доларів США. За матеріалами СБУ Генеральною прокуратурою України стосовно однієї з суддів порушено кримінальну справу за ч.4 ст.27 та ч.4 ст.369 (давання хабара) Кримінального кодексу України.

Згіднно даних Єдиного державного реєстру судових рішень, одна з суддей отримала чотири роки позбавлення волі (була звільнена і отримала 2 роки випробувального терміну), а інша була виправдана.