» Обвинувальний акт стосовно Ірини Кагітіної, яка перейшла на службу до окупаційних судових органів, скерувано до суду

01 грудень 2022, Четвер, 09:27

Обвинувальний акт стосовно Ірини Кагітіної, яка перейшла на службу до окупаційних судових органів, скерувано до суду

25 Травня 2020г.
XXXL

Прокуратура АРК скерувала до суду обвинувальний акт відносно колишньої судді Київського районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).

Про це інформує Резонанс із посиланням прокуратуру Автономної Республіки Крим.

Слідством встановлено, що громадянка України, будучи суддею Київського районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим, після окупації півострова у 2014 році зрадила присязі на вірність народу України, перейшовши на службу до незаконно створених судових органів держави-окупанта. Брала безпосередню участь у формуванні та організації роботи окупаційних судів сприяючи таким чином окупації півострова, забезпечуючи становлення і зміцнення окупаційної адміністрації та надаючи допомогу Російській Федерації в проведенні підривної діяльності проти України.

Зокрема, у складі незаконно створеного «Київського районного суду м. Сімферополя Республіки Крим» виносила «судові рішення» у справах за російським законодавством.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.

За даними з джерел, наближених до судової влади, Резонансу стало відомо, що йдеться про Ірину Кагітіну, призначену російським президентом суддею квазі-верховного суду Криму.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура України 22 травня 2015 року повідомила про підозру 276 суддям Криму та Севастополя за статтею ККУ про державну зраду.

Вища рада юстиції на своєму засіданні 24 грудня 2015 року розглянула рекомендацію Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 10 листопада 2015 року № 3009/дп-15 щодо внесення подань про звільнення суддів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя за порушення присяги.