22 вересень 2023, П'ятниця, 11:52

Оцінювання судді по-одеськи

23 Квітня 2018г.
bizfemida

Костянтин Ржеуцкій, для Резонансу

Днями всі члени та членкині Одеського окружного адміністративного суду проходили у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України заплановане кваліфікаційне оцінювання суддів, де показали досить високі досягнення та знання у галузі права, та що там, - найкращі! Більшість володарів мантії отримали понад 85 балів, шість із них – досягли максимуму 90! Молодці – скажете! Професіонали! Однак щось в цій історії не так! Що саме ?

А все почалося із недалекого кінця 2017 року – коли Вища рада правосуддя, замість звільнення за ганебний та аморальний вчинок, не дивлячись на суспільний резонанс, відсторонила від здійснення правосуддя на півроку голову Одеського окружного адміністративного суду Олега Глуханчука, який у лютому 2017 року був зупинений за кермом транспортного засобу на підпитку та ще й погрожував співробітникам поліції за їх дії.

Кажуть, що уникнути свого звільнення пану Олегу допомогла дружба із Борисом Гулько (голова Касаційного цивільного суду України).

Так от, кінцевим результатом відсторонення стане проходження кваліфікаційного оцінювання, підтвердження здатності здійснювати правосуддя та повернення до свого повноправного керування судом. Однак знаючи про свій, м’яко кажучи, низький рівень фаховості та компетентності, Олег Васильович вирішив підстрахуватися та отримав готові відповіді на тестові запитання.

Ну щоб краще підготуватися, завчити та гарантовано здати тести.

Отримав він їх абсолютно безкоштовно від працівника апарату ВККСУ, з яким підтримує стосунки ще за часів, коли кваліфкомісію очолював Ігор Самсін (звільнений за люстраційним законом). Отримав так би мовити по старій дружбі.

Поділившись відповідями на тести зі своїм вірним другом та заступником – пані Елою Катаєвою, вони вирішили поступити як завжди – по-одеськи, тобто по підприємницькому заробити на цьому.

До речі, подеякують, що Олег Васильович та Ела Валеріївна ще на початку 2010 року запровадили «продаж» судових рішень іменем України, вірніше їх розподіл та «правильний» розгляд «своїми», потрібними суддями. За вирішення зазначених справ винахідливі підприємці брали неабиякі, захмарні суми, а судді, самі того не розуміючи, щоб не зіпсувати стосунки, розглядали їх безкоштовно. Вірніше за заробітну плату, яку вони отримували із держбюджету. В них навіть був розподіл ролей: пан Глуханчук, який славиться своєю «діловитістю», був відповідальний за «організаційні моменти», а Катаєва – здійснювала юридичний аналіз перспектив судових справ та їх подальший розподіл на «своїх» суддів. За таких умов наші герої – Глуханчук та Катаєва заробили великі кошти, розмір яких складає сума із шести нулями. Звісно, що в іноземній валюті. Спитаєте, а де ж вони знаходяться, якщо не були виявлені навіть після обшуку, що здійснювали працівники НАБУ за місцем проживання пана Глуханчука?!

За інформацією із надійних джерел, в ході оперативно-розшукових заходів детективами НАБУ, в рамках порушеної кримінальної справи за фактом зловживання владою та несанкціонованого втручання в роботу автоматизованої системи розподілу судових справ посадовими особами Одеського окружного адміністративного суду, було отримано дані, що зароблені паном Глуханчуком та пані Катаєвою кошти знаходяться на зберіганні за межами нашої держави – в банківській скриньці, що відкрита на ім’я сина пані Ели, який проживає та працює в одній із країн Європейського Союзу. Однак то зовсім інша історія…

Повертаючись до кваліфікаційного оцінювання, Олег Глуханчук та Ела Катаєва вирішили скористатися моментом та трошки заробити на цьому. Вони запропонували «своїм» суддям, які дуже переживали щодо можливого звільнення через невдалу здачу тестів, купити готові відповіді. І як не диво, - ті погодилися! Однак жадібність наших героїв-підприємців немає меж! За пропозицією пані Ели, Олег Глуханчук запропонував свої послуги із придбання відповідей на тести кваліфікаційного оцінювання колегам із інших областей (Київська, Вінницька та інші). І дива не сталося – ті також на це погодилися, бо на кону – їх доля! Перевірити зазначені факти досить легко – через свою жадібність та жагу до легкої наживи Олег Васильович запропонував пересилати йому кошти за відповіді на тести … прямо на банківську картку ! Що й було зроблено колегами. Погодьтеся – зручно та швидко! Кажуть, що за продаж відповідей на тестові запитання до кваліфоцінювання Олег Глуханчук разом зі своєю «бойовою» подругою заробили понад 50000 доларів США.

Вигідний бізнес, погодьтеся! По-одеськи !!!

Від Резонансу: Редакція готова оприлюднити точку зору на вищеописані події усіх вказаних осіб, насамперед, голови Одеського окружного адміністративного суду Олега Глуханчука.