» Одеський суддя вимагав 2,5 тис дол за рішення щодо квартири

07 липень 2022, Четвер, 09:37

Одеський суддя вимагав 2,5 тис дол за рішення щодо квартири

29 Березня 2019г.
OD

Співробітники СБ України спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та Національним антикорупційним бюро викрили на хабарі суддю одного з районних судів Одеси.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-центр СБУ. Оперативники спецслужби встановили, що у провадженні судді з 2017 року перебувала позовна заява мешканця Одеси до одного з акціонерних підприємств щодо визнання недійсним рішення про виділення житлової квартири.

Справа не розглядалась по суті понад півтора роки, через що реальний власник житла не могла розпоряджатись своєю приватизованою квартирою. У лютому цього року власник квартири звернулася до Малиновського районного суду Одеси з позовом про відвід судді.

Співробітники СБ України задокументували, що у березні в приватній бесіді суддя висунув вимогу про сплату неправомірної вигоди у розмірі 2,5 тис дол США для прийняття рішення в інтересах власника квартири.

Правоохоронці затримали суддю під час отримання всієї суми хабара. У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, тривають невідкладні слідчо-оперативні дії.