Одіозний начальник Волинської податкової - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

03 июль 2020, Пятница, 17:40

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Одіозний начальник Волинської податкової

20 октября 2019г.

Тарас Зозулинський, Бюро журналістських розслідувань "Детективи" (Львів)

15 жовтня 2019 року в ГУ ДПС у Волинській області відбувся конкурс на посаду начальника податкових перевірок, трансферного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС у Волинській області. За результатами конкурсу, переміг колишній перший заступник начальника ГУ ДФС у Волинській області-полковник податкової міліції Гирикович Олег Вікторович, особа досить колоритна та неоднозначна.

Свою трудову кар’єру розпочав пожежником в ППЧ №40 по охороні Луцького ДПЗ-28 в 1994 році, з 1995 року по 1998 рік був слухачем Національної академії внутрішніх справ України. Починаючи з 1998 року працює в податковій міліції слідчим, оперативним працівником, в листопаді 2015 року призначено першим заступником начальника ГУ ДФС у Волинській області. Весь цей період на його утриманні була непрацююча дружина та малолітня донька.

Весь період служби в органах податкової міліції О.В. Гириковича характеризуються тісною співпрацею з бізнесом та злочинними угрупуваннями. Вся кар’єра в державній службі була побудована на принципі «Вирішую любі проблеми, за любі гроші».

Результатом такої плідної праці стало стрімкий ріст активів О.В. Гириковича. Так, у поданій ним декларації за 2015 рік ні у О.В. Гириковича, ні у членів його сім’ї не було ніяких активів, майна та грошових заощаджень. Дохід отриманий п. Гириковичем за 2015 рік склав 97,8 тис. грн, а у членів сім’ї (дружини)лише 677 гривень. Таким чином, методом простих розрахунків, на утримання сім’ї в п. Гирикович щомісячно мав 8,2 тис. грн, що погодьтесь доволі скромно.

А от вже в декларації за 2016 рік статки О.В. Гириковича суттєво змінюються. У нього з’являється земельна ділянка площею 15 соток в Ківерцівському районі с.Вишнів, що відноситься до елітної частини дачних масивів біля Луцька, автомобіль БМВ Х5, вклад в банку 170 тисяч гривень, житловий будинок в селі Боголюби Луцького району, яке ще називають «Царським селом», правда цей будинок площею понад 400 квадратів, з гостьовим будинком на 100 квадратів та банею для релаксу і відпочинку від тяжких міліцейських буднів, , належить батьку Олега Гириковича, пенсіонера, жителя Ковельського району, але ми ж усі розуміємо, що свої незаконні статки державні службовці записують на своїх родичів, які, в класичному варіанті, або безробітні або пенсіонери. І все це «чесно зароблене» О.

Гирикович придбав на заробітну платну 103 тисячі гривень. При цьому, його дружина не працює, донька вчиться в школі, а батьки пенсіонери. З елементарної арифметики виплаває, що цей «шанований» податковий міліціонер навіть хліба не купував ні собі, ні дитині.

В 2017 році, при зарплатні О.Гириковича 167 тисяч гривень, безробітній дружині і малолітній донці, він вже має на рахунку 200 тисяч. При тому, загадкою так і лишається: за чий же рахунок ця сім’я харчувалась, сплачувала комунальні платежі, відпочивала на найкращих курортах Європи.

В 2018 році на банківському рахунку О. Гириковича накопичено 280 тисяч гривень, його зарплата склала за рік 255 тисяч, дружина так і ніде не працює, а от донька навчається в Київському Національному університеті ім. тарас Шевченка. І знову ж, всі витрати несе батько, який забезпечує шикарне життя в доньки в Києві, відпочинок сім’ї на дорогих курортах Європи та ще й зумів заощадити та примножити банківський рахунок.

В 2019 році О. Гирикович отримав заробітної плати 493 тисячі гривень та накопичив на банківському рахунку майже півмільйона гривень. Бідна сім’я, бідні діти, він знову лишив їх без куска хліба, хоча злі язики стверджують, що і цього року вони всі дружно їздили в Європу споглядати тихі хвилі океану.

В той же час, його безробітна дружина продала в Луцьку квартиру в «хрущовці» на 59,3 квадрата за 1 442 тис.грн. та придбала іншу квартиру площею 99,8 кв. та паркомісце площею 18 квадратів в елітній новобудові за 1283,4 тисячі гривень. От такій успішній угоді позаздрили б навіть самі «матьорі» ріелтори.

З неофіційних джерел відомо також і про ще одне елітне придбання О.В. Гириковича-новий автомобіль AUDIA6 2019 року випуску з кузовом WAUZZZF21KN011005 в повній комплектації вартістю від 60 тисяч доларів. Даний автомобільзареєстрований за його дальною родичкою Борсук Галиною Прокопівною, по збігу обставин також пенсіонеркою та сільською жителькою.

Враховуючи всі ці фактори, громадське суспільство не могло не зацікавити, а де ж О. Гирикович брав кошти на такі придбання? Які кримінальні справи, що не отримали належного продовження, стоять за скромним податковим міліціонером?

Ще з 2015 року (що збіглось з датою призначення Гириковича на посаду першого заступника начальника ГУ ДФС у Волинській області) журналіст програми «Секретні матеріали» Євгеній Плінський неодноразово публікував свої розслідування про масштаби контрабанди сигарет через м. Володимир Волинський до Європи, незаконну торгівлі «паленною» горілкою, контрафактними цигарками в прикордонних районах Волині та про кришування цієї кримінальної діяльності саме волинськими фіскалами.

При цьому, сам журналіст не озвучував прізвище осіб, що покривали все це. В той же час, Плінський, спираючись на отримані офіційні матеріали, стверджував, що податкова міліція неодноразово порушувала кримінальні провадження по даних фактах і так само неодноразово їх закривала за відсутністю складу злочину. В окремих випадках, до адміністративної відповідальності на штраф у 170 гривень притягувались особи, в яких знайшли ці контрафактні товари, із зазначенням порушенням «заняття підприємницькою діяльністю без державної реєстрації».

У журналістському розслідуванні контрабандних потоків фігурувала така собі «леді Гага», відома жителька Володимир Волинського пані Лариса Якимчук, яка володіє у м. Володимир Волинський аж 5-ма безліцензійними магазинами, тримає оптовий склад контрафакту і саме її пов’язують дружніми і взаємовигідними стосунками з Олегом Гириковичем.

Неодноразово, працівниками ГУ ДФС у Волинській області фіксувались факти систематичної торгівлі контрафактиними цигарками за одними і тими ж адресами, всі зібрані матеріали направлялись О.В. Гириковичу, як куратору оперативного та слідчого підрозділу для подальшого розслідування та збору доказової бази щодо їх безпосередніх організаторів.

Із неофіційних джерел відомо, що О. Гирикович особисто перешкоджав працівникам оперативного підрозділу в зборі доказової бази. Крім того, в суди слідчими надавались настільки неякісні матеріали, що суд відмовляв слідчим ГУ ДФС у Волинській області в дозволах на обшук, арешт, конфіскацію контрафактного товару, проведенні негласних оперативних та слідчих заходів.

Ще одним джерелом кримінальних доходів О. Гириковича є кришування діяльності нелегальних автозаправок. Так, його іменем прикриваються такі торговці пальним як «Панхім», «Укрпетроль», «Айслаг». Саме ці підприємства за останні три роки, при надприбутковому бізнесі, не сплатити в бюджет жодної копійки, тримають в сільських районах нелегальні заправки та прикриваються протеже Гириковичем. І саме за сприяння О. Гириковича, було закрите кримінальне провадження відносно «Панхім», програна в суді адміністративна справа на стягнення понад 6 млн гривень податків до бюджету через брак доказів фіктивності операцій, які, як на диво, так і не змогла зібрати податкова міліція в рамках кримінального провадження, порушеного слідчим управлінням ГУ ДФС у Волинській області під невсипущим оком Олега Гириковича.

Але ягідкою на торті є, безумовно, схема відмивання фіктивного ПДВ імпортерами б/у транспортних засобів. Масштаби схеми настільки вражаючі, що це не могло не привернути увагу ДБР України та Генпрокуратури.

За інформацією із джерел ДБР, тільки за 7 місяців 2019 року в економіку України «вкинуто» 2 мільярди фіктивного ПДВ. При цьому, тіньовий ринок «нала» склав понад 10 мільярдів. Схема виглядала дуже просто і в той же час зухвало.

Імпортери б/у авто ввозили і реалізовували населенню легкові та вантажні авто, проводячи розрахунки виключно в готівковій формі, не відображаючи цих операцій у своїй звітності та не сплачуючи податків. Одночасно, ці ж авто продавались на фіктивні фірми-конвертцентри , які в подальшому віддавали отриманий податковий кредит реальному сектору економіки для ухилення від сплати ПДВ та виводили готівкові кошти з легального обороту.

При цьому, саме з О. Гириковичем пов’язують організаторів цих схем: Б.Л. Федонюка, Б.Є. Михайлюка, С.А. Фощенка, О.С. Фощенка, О.О. Рудого.

Схеми «вливання» фіктивного ПДВ працюють і в новій, як зазначає С. Верланов, очищеній структурі - ГУ ДПС у Волинській області. Так, лише за вересень 2019 року в економіку України вкинуто 63 мільйони фіктивного ПДВ, в готівку конвертовано майже 400 мільйонів грошових коштів, які в подальшому вивозяться в чемоданами в ту ж Європу.

Найбільш активніше «попрацювали» в новій ГУ ДПС у Волинській області ПП «Курус Плюс» «вкинуто» 30 млн. грн. фіктитвного ПДВ, ПП «Єврокарс» - 7 млн.грн. ПДВ, ТОВ «Брокмі Сервіс» - 6 млн.грн.ПДВ.

Але найвеселіше працює ТОВ «Ексім КАР», який при повній відсутності працівників, власних транспортних засобів, автостоянок, складських приміщень, продає на ліво і направо транспортні послуги і запчастини. Його оборот за вересень 2019 року склав майже 70 млн. грн., сума фіктивного ПДВ 12 млн.грн.

При цьому, нове, «не корумповане» керівництво нової очищеної служби Волині ніяким чином не реагує на такі кричущі факти кримінальних правопорушень і це при тому, що лишень у липні 2019 року ДБР України проводила обшуки в ГУ ДФС у Волинській області саме в рамках розслідування таких фактів і саме Олег Гирикович був одним головних із підозрюваних в організації та кришуванні цих схем.

І тут напрошується логічне питання: а чи саме не ця налагоджена тісна співпраця О.В. Гириковича з тіньовим бізнесом і стала вирішальним моментом в його перемозі на конкурсі на посаду начальника управління податкових перевірок, трансферного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС у Волинській області?

І чи саме не ця причина була єдиною заради якої саме для призначення О.В.Гириковича спеціально був оголошений конкурс? Які вигоди пообіцяв О.Гирикович своєму керівництву за таке швидке і безболісне зарахування в нову, очищену від корупції службу?

ДБР ЗАТРИМАЛО ДВОХ ПОДАТКІВЦІВ ЗА ОТРИМАННЯ ХАБАРА В 12 ТИСЯЧ ДОЛАРІВ