01 грудень 2023, П'ятниця, 18:44

Одна людина втратила 63 кг, а інша – 70: омбудсмен розповів, як окупанти карали українських полонених голодом

24 Вересня 2022г.


КИЇВ. 24 вересня. Резонанс. Російські окупанти тримали українських полонених в голоді. Навіть на фото видно, що хлопці виснажені. Про це повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець і додав, що спілкувався з людьми, які втратили у полоні 63 і 70 кг ваги, передає Резонанс.

Цитата

"... навіть на фотографіях видно, що хлопці виснажені. Але коли я вам зараз буду називати кількість кілограмів, які вони втратили за 4-ри місяці... Уявіть собі, я сьогодні спілкувався з людиною, яка втратила 63 кг. Позавчора, як тільки відбувся цей обмін, я спілкувався з людиною, яка втратила 70 кг. І це не поодинокі випадки. Це системна річ, коли всіх тримали в голоді. По іншому це навіть не можна назвати", - сказав Лубінець.

Омбудсмен додав, що у нього було спілкування, хлопець, здається в нього дуже невеликий зріст, 160 см, втратив 27 кг. Він каже: "Я був худий, але виявилося що я ще був не худий".

Що передувало

21 вересня відбувся великий обмін полоненими. Він пройшов у декілька етапів і у дуже різних локаціях. З російського полону ми повернули 215 людей.

Глава Офісу Президента України Андрій Єрмак повідомив, що Віктор Медведчука передали рф в обмін на 200 українських героїв. Більше того, Володимир Зеленський повідомив, що Україна звільнила з російського полону 10 іноземних громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Катували, здійснювали психологічний тиск та карали голодом: омбудсмен про умови утримання окупантами укранських полонених