Офіцер ЗСУ постане перед судом за смерть двох військовослужбовців - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

07 июнь 2020, Воскресенье, 05:09

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Офіцер ЗСУ постане перед судом за смерть двох військовослужбовців

22 мая 2020г.

До суду скеровано обвинувальний акт відносно офіцера Збройних сил України у в перевищенні службових повноважень, тобто умисному вчиненні дій, які явно виходять за межі наданих цій особі повноважень, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану (ч. 4 ст. 426-1 Кримінального кодексу України).

Про це повідомляє Резонанс 22 травня із посиланням на Державне бюро розслідувань.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань.

Слідством встановлено, що 26 квітня 2017 року під час проведення запланованих навчальних стрільб із важкого озброєння на одному з полігонів у Харківської області, офіцер, перебуваючи у статусі керівника стрільби в порушення наказу командира військової частини змінив умови виконання вправи навчальних стрільб. Військовослужбовець особисто прийняв рішення щодо зміни дальності до цілі з 1700 - 2000 метрів до 4000 метрів.

Через це за його вказівкою членами екіпажу БМП-1 було здійснено низку пострілів, один із яких здетонував на відстані 5 метрів 70 сантиметрів від вежі спостереження, в середині якої знаходились два військовослужбовці. Які у результаті вказаного вистрілу отримали різного ступеня тілесні ушкодження, несумісні з життям.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала військова прокуратура Харківського гарнізону.

У разі доведення вини, обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років.

Фото: БМП-1 (mil.gov.ua)