25 квітень 2024, Четвер, 19:02

Мамедов та Резніков визначили шляхи взаємодії при реалізації Концепції перехідного правосуддя

2 Жовтня 2020г.
9405510255375105030951144

Заступник Генерального прокурора України Гюндуз Мамедов та віцепрем'єр-міністр України – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков провели робочу зустріч, під час якої обговорили питання взаємодії органів прокуратури з Урядом в контексті захисту та відновлення прав людини в умовах збройного конфлікту та в період деокупації українських територій.

Про це повідомляє Резонанс 2 жовтня із посиланням на прес-центр Офісу Генерального прокурора.

Гюндуз Мамедов поінформував Олексія Резнікова, що окремі елементи перехідного правосуддя органи прокуратури реалізовують з 2016 року. Зокрема, мова йде про розслідування найтяжчих злочинів, порушень міжнародного гуманітарного права, що вчиняються під час агресії.

«Ми документуємо всі факти грубих порушень, що відбувались та, на жаль, тривають на окупованих територіях України - частині Донецької і Луганської областей та Кримського півострова: політичні та релігійні переслідування, статеві злочини, катування, викрадення людей, порушення майнових прав, екологічних норм, морського та повітряного права, обстріли цивільної інфраструктури. Ми вже сформували реєстри постраждалих від таких обстрілів, щоб жертви могли претендувати на компенсації», - підкреслив Гюндуз Мамедов.

Сторони обговорили перспективу створення Центру документування порушень прав людини на тимчасово окупованих Росією територіях України та можливість оперативного обміну даними.

«Ви робите велику роботу і наша співпраця просто має бути синергічною. Ми наразі вивчаємо досвід країн, які мали або мають збройні конфлікти, яким чином вони виходили з них, вивчаємо питання безпечної реінтеграції, практику розмінування територій. Тому знання Департаменту, що займається так глибоко і системно воєнним правом були б дуже цінними для країни», - резюмував Олексій Резніков.

Співпраця Офісу Генерального прокурора та Уряду відбуватиметься в рамках реалізації Концепції перехідного правосуддя, в розробці якої брали участь і представники Офісу. Наразі документ перебуває на розгляді в Офісі Президента.

Правосуддя перехідного періоду – це «дорожня карта» дій держави для виходу зі збройного конфлікту, подолання його наслідків та гарантування неповторення, - підкреслили в ОГП.

ПРАВОСУДДЯ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ — НЕОБХІДНА СКЛАДОВА ВИРІШЕННЯ КОНФЛІКТУ НА ДОНБАСІ

Як пише Резонанс, у червні цього року в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" віцепрем’єр-міністр – міністр з питань тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив: Ми на сьогоднішній день створюємо Центр документування порушень прав людини, це вже прийнято рішення. Це буде інстинтуція безпосередньо під моїм міністерством. На сьогоднішній день ми ведемо переговори з правозахисники організаціями, які дали згоду передати всі свої реєстри, які вже напрацьовані, по фіксації порушень прав людини - майнових, моральних і будь-яких.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram