» Оголосив себе “президентом” та сформував тіньовий уряд: у Дніпрі викрили лідера фейкового “народовладдя”

28 листопад 2022, Понеділок, 21:28

Оголосив себе “президентом” та сформував тіньовий уряд: у Дніпрі викрили лідера фейкового “народовладдя”

22 Грудня 2021г.


КИЇВ. 22 грудня. Резонанс. У Дніпрі викрили лідера антидержавної організації "народовладдя" на публічних закликах до повалення конституційного ладу України. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на СБУ.

Деталі

За матеріалами слідства, підозрюваний збирав однодумців у лавах "всеукраїнського національного конгресу" і разом з ними формував тіньовий уряд. На перших зборах він оголосив себе "президентом України". Згодом призначив "голову верховної ради", "прем’єр-міністра", керівників силових відомств. Чинні державні органи було визнано "терористичними структурами".

Самозванець намагався заручитися підтримкою ветеранів АТО/ООС та чинних військовослужбовців Збройних сил України. Розраховував досягнути цього, закріпивши за своїми прихильниками першочерговим розпорядженням право мати вогнепальну зброю.

Під час обшуку за адресою проживання зловмисника вилучили:

  • печатки й бланки фейкових псевдоутворень;
  • комп’ютерну техніку та мобільні телефони із доказами протиправної діяльності;
  • "фейкові" розпорядження самопроголошених органів влади та "дипломатичні паспорти" "високопосадовців".

Наразі лідеру псевдонародовладдя оголошено про підозру за ст. 109 (дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України.

Триває слідство для встановлення причетності інших осіб до діяльності, спрямованої на захоплення державної влади і повалення конституційного ладу.