» Україна не може відмовитися від права розслідувати збиття літака МАУ, – Мамедов

18 серпень 2022, Четвер, 17:24

Україна не може відмовитися від права розслідувати збиття літака МАУ, – Мамедов

3 Серпня 2020г.
8768

31 липня 2020 року за ініціативою заступника Генерального прокурора Гюндуза Мамедова відбулися додаткові переговори з прокурором Військової прокуратури м. Тегеран Голамаббасом Торкі та заступником керівника Апарату Віце-президента Ісламської Республіки Іран Пежманом Махаммаді. Українська та іранська сторони детально зупинилися на ході кримінальної частини розслідування щодо збиття українського літка авіакомпанії МАУ рейсу PS752 «Тегеран-Київ».

Про це повідомляє Резонанс 3 серпня із посиланням на прес-центр Офісу Генерального прокурора.

Гюндуз Мамедов та представники іранської делегації обговорили конкретні види та умови співробітництва для налагодження оперативного та ефективного двостороннього процесуального зв’язку.

«Україна не може відмовитися від права розслідувати цей злочин, адже він особливо тяжкий і вчинений проти українських громадян. І це наш обов’язок як перед Україною та суспільством, так і зобов’язання в рамках міжнародного права. Тому немає іншого шляху, ніж знайти компроміс та продуктивні форми співробітництва, поважаючи принципи суверенітету та законів наших країн», - заявив Гюндуз Мамедов.

Він також поінформував представників Ірану про досвід прокурорів та слідства у розслідуванні кримінальних проваджень з обмеженим доступом до території, де відбувся злочин, на кшталт збиття літака MH17.

Сторони висловили готовність до співробітництва та надання необхідної для слідства інформації в межах національного законодавства обох країн.

Нагадаємо, що окрім кримінального блоку розслідування, паралельно та незалежно ведеться й технічне, що має встановити причини падіння літака. Інтереси України в ньому представляє Національне бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами.

Як писав Резонанс, у Києві розпочалися переговори за участі іранської делегації про компенсацію за збиття Тегераном літака МАУ. МЗС України вимагатиме максимальних компенсацій від Ірану, наголосив глава МЗС Дмитро Кулеба.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.