30 листопад 2023, Четвер, 16:15

Українська прокуратура звернувся до МКС щодо переслідувань РФ журналістів у Криму

25 Лютого 2021г.
153730508 236646454764338 4838863572963174147 O

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова, керівник прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Ігор Поночовний та виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Олександр Павліченко підписали чергове інформаційне повідомлення до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду. Воно стосується серйозних порушень посадовцями РФ міжнародного гуманітарного права та прав людини на тимчасово окупованій території півострова Крим, зокрема щодо масштабних і систематичних дій проти українських та іноземних журналістів і працівників ЗМІ.

Про це повідомляє Резонанс 25 лютого із посиланням на прес-центр Офісу Генерального прокурора.

«Органи прокуратури та правозахисні організації щодня роблять колосальну роботу щодо збору доказів, які доводять порушення РФ міжнародного гуманітарного права в окупованих Криму та на Донбасі, її причетність та сприяння у вчиненні воєнних злочинів та злочинів проти людяності. Як ми і обіцяли, ми не припиняємо роботу з інформування Офісу Прокурора МКС після того, як він завершив попереднє вивчення ситуації по Україні, і ми чекаємо на рішення з відкриття повноцінного розслідування», - наголосила Ірина Венедіктова.

В ході підготовки цього інформаційного повідомлення було проаналізовано тисячі статей та документів з мережі Інтернет, звіти міжнародних міжурядових і неурядових організацій, відкриті РФ кримінальні провадження та судові рішення, видані окупаційною владою.

«Для нас це дуже важлива справа і головне, що цей процес був розпочатий. Також хочу констатувати, що без громадянського суспільства прокуратура не змогла б досягнути тих результатів, які вже є. Наразі ми спільно готуємо звернення до МКС щодо масштабних фактів знищення культурних цінностей в тимчасово окупованому Криму», – зазначила Генеральний прокурор.

Інформаційне повідомлення щодо переслідування РФ журналістів на окупованому півострові – вже 16-те, що направляється до Офісу Прокурора МКС стосовно порушень міжнародного гуманітарного права в Криму та на Донбасі.

В ньому викладені факти переслідування та репресій щодо тих представників медіа, які об’єктивно висвітлювали процес окупації Кримського півострова та відкрито виступали проти збройної агресії РФ. Журналісти стали жертвами незаконних затримань, насильницького переміщення з окупованої території, видворення (депортації), позбавлення права на справедливий суд, нелюдського поводження та посягання на їхнє життя і здоров’я. Фізичне переслідування і психологічний тиск на журналістів з боку посадовців РФ та представників її окупаційної влади досягли свого піку на початку окупації у лютому 2014 року та з такою ж активністю тривають і досі.

Кількість ЗМІ зменшено в 13 разів з 3000 на початку 2014 року до 232 навесні 2015 року. За оцінками неурядових громадських організацій, зафіксовано понад 300 випадків переслідування журналістів.

Протягом 2014-2020 років прокуратурою АР Крим та міста Севастополя ініційовано 21 кримінальне провадження щодо щонайменше 42 фактів порушення прав журналістів та інших представників ЗМІ на території тимчасово окупованого півострова Крим. Принаймні третина з них розпочата за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Вже повідомлено 13 підозр у вчиненні злочинів щодо працівників медіа. Серед підозрюваних, окрім представників незаконно створеного збройного формування “Самооборона Криму”, також колишні працівники Служби безпеки України, які перейшли на бік країни-агресора, вступили на службу до ФСБ РФ та судді окупаційних судів, які виносили вироки щодо журналістів та блогерів.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram